Nina Táborská Samospráva

Minulý rok zorganizovala Petržalka viac ako tisíc kultúrnych podujatí. Nezaháľa ani tento rok

Kultúrne zariadenia Petržalky na blížiacu sa letnú sezónu pripravujú viaceré atraktívne kultúrne podujatia rôzneho zamerania najmä pre deti. V minulom roku kultúrne podujatia zaujali takmer 68-tisíc návštevníkov, pričom počet podujatí prekročil tisícku.

Ilustračný obrázok k článku Minulý rok zorganizovala Petržalka viac ako tisíc kultúrnych podujatí. Nezaháľa ani tento rok
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk

Stovky podujatí pre tisícky návštevníkov. Tak by sa dala opísať aktivita Kultúrnych zariadení Petržalky, ktoré prispievajú k rozvoju kultúry v mestskej časti Petržalka.

„Organizovanie kultúrnych podujatí je ponukou, ktorá v sebe musí skĺbiť kvalitu so záujmom návštevníkov. V minulom roku sa nám podarilo zorganizovať tisíc podujatí, hoci sme pôvodne plánovali 800. Bol to úspech, ale nechceme sa orientovať len na počet, ale hlavne na kvalitu,“ skonštatoval riaditeľ Kultúrnych zriadení Petržalky Peter Litomerický.

Petržalské kultúrne zariadenia v minulom roku organizovali okrem tradičných podujatí ako Dni Petržalky, Maškarný ples, Senior fest či Vianočné trhy aj sériu folklórnych predstavení súborov z takmer každého kúta Slovenska. Vychutnať ste si mohli 150 filmových podujatí či XXII. ročník medzinárodného festivalu bluesovej hudby Livin' blues.

Svoje miesto v rámci podujatí mali aj cestovateľské kluby, ktorých bolo 10. „Boli to tiež rôzne podujatia pre deti, podujatia s vážnou hudbou pre náročnejších hostí, alebo koncerty populárnej hudby. Pre nás bol minulý rok náročný, ale ani v tomto roku neplánujeme poľaviť,“ hovorí riaditeľ.

Kultúrne zariadenia Petržalky na blížiacu sa letnú sezónu pripravujú viaceré atraktívne kultúrne podujatia rôzneho zamerania najmä pre deti. Denné letné tábory či kurzy, ale aj obľúbené sobotné tvorivé dielne a nedeľné divadielka pri detskom ihrisku v areáli hotela Bonbón. Bratislava24.sk o tom informoval Michal Kaliňák z Oddelenia komunikácie s verejnosťou v Petržalke.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM