Lucia Lauková Rôzne Správy

Ministerstvo obrany predstaví verejnosti prototyp bojového obrneného vozidla 8x8

Nové vozidlo si budú môcť ľudia pozrieť v sobotu na Dni otvorených dverí Národnej rady SR v Bratislave a v nedeľu na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2018 na Leteckej základni Sliač.

Ilustračný obrázok k článku Ministerstvo obrany predstaví verejnosti prototyp bojového obrneného vozidla 8x8
Zdroj: TASR

Ministerstvo obrany SR predstaví tento týždeň na víkendových podujatiach verejnosti prototyp bojového obrneného vozidla 8×8. Nové vozidlo si budú môcť ľudia pozrieť v sobotu na Dni otvorených dverí Národnej rady SR v Bratislave a v nedeľu na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2018 na Leteckej základni Sliač. Informovala o tom hovorkyňa rezortu Danka Capáková. Prototyp už mohli ľudia vidieť na celoštátnych oslavách Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici.

„Chceme, aby verejnosť videla výsledok práce odborníkov, ktorí pracovali na výskume a vývoji tohto vozidla. Považujem totiž za dôležité, aby ľudia vedeli, že ide o produkt, ktorý z väčšieho podielu budú vyrábať práve naše – slovenské firmy. A verím, že nás občania podporia v tom, že máme záujem o rozvoj domáceho obranného priemyslu a o to, aby mali ľudia na Slovensku prácu,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš. Zdôraznil, že ak chceme mať moderné ozbrojené sily, ktoré budú v každej situácii pripravené garantovať bezpečnosť občanom, je nevyhnutné mať techniku na úrovni 21. storočia.

Prototyp 8×8 absolvoval skúšky na overenie realizácie časti technicko-organizačných opatrení. Po ich vyhodnotení bol spracovaný protokol o skúškach. Po ich vyhodnotení projektovým tímom a riadiacim výborom bude vypracovaný materiál s návrhom ďalšieho postupu realizácie projektu BOV 8×8, ktorý bude následne predložený do riadneho legislatívneho procesu, na rokovanie Bezpečnostnej rady a na rokovanie vlády SR.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM