han Futbal

Veľavravný ODKAZ Mikulca fanúšikom pred rizikovým duelom: Správajte sa CIVILIZOVANE!

Hlavné mesto čaká dnes (streda 27. 7.) mimoriadne rizikový futbalový duel medzi Slovanom Bratislava a maďarským Ferencvárosom Budapešť.

Ilustračný obrázok k článku Veľavravný ODKAZ Mikulca fanúšikom pred rizikovým duelom: Správajte sa CIVILIZOVANE!
Zdroj: Facebook.com/Polícia Slovenskej republiky

Futbal je, ako každý šport, najmä o fair play. Na sociálnej sieti to zdôraznil minister vnútra SR Roman Mikulec v stredajšej výzve k fanúšikom, ktorí sa chystajú navštíviť večerný duel druhého predkola Ligy majstrov Slovan Bratislava – Ferencváros Budapešť.

Slová Mikulca

„Chcel by som vás poprosiť, aby ste sa na štadióne, ale aj mimo neho, počas zápasu, ale aj pred ním a po ňom, správali zodpovedne a ľudsky. Chcem vám popriať, aby ste mali radosť zo zápasu, v civilizovanej forme, z futbalu 21. storočia, v krajine 21. storočia,“ uviedol Mikulec, ktorý zároveň víta v Bratislave aj priaznivcov budapeštianske­ho tímu.

Výzva klubu

K domácim fanúšikom sa obrátil aj klub ŠK Slovan Bratislava apelujúci na vyvarovanie sa prejavov v hľadisku, ktoré by mohli mať za následok zákaz divákov na štadióne v ďalších európskych pohárových zápasoch. Fanúšikovské jadro Slovanu na sociálnej sieti avizuje „veľké choreo“ pri nástupe hráčov na zápas, mobilizuje fanúšikov k čo najväčšej a najhlasnejšej podpore, zároveň varuje pred sankciami za nešportové prejavy.

„Chceme byť na tribúne aj na ďalších európskych zápasoch. Mysli na to skôr, ako ‚vyhecuješ‘ a rozkričíš niečo, za čo nám štadión zavrú,“ uviedli Ultras Slovan.

Aj v maďarčine

Polícia avizovala dôsledný monitoring pred i po zápase, zvýšený počet policajtov v uliciach a nekompromisný zásah v prípade násilností. Informácie zverejnila na sociálnej sieti i v maďarčine.

Upozorňuje zároveň na dopravné obmedzenia a uzávierky, ktoré sa týkajú najmä Bajkalskej ulice, Príkopovej ulice, ulice Viktora Tegelhoffa a Kalinčiakovej u­lice.

„V súvislosti s príchodom fanúšikov Ferencvárosu Budapešť je potrebné počítať aj s úplným uzatvorením Tomášikovej ulice od 16.30 h, a to v úseku od Vajnorskej ulice po Trnavskú cestu,“ informuje polícia.

Vodičov takisto žiada, aby neparkovali motorové vozidlá v oblasti železničnej stanice Nové Mesto, predstaničného námestia a Tomášikovej ulice.

Dopravné obmedzenia v okolí štadióna na Tehelnom poli sa dotknú aj niektorých liniek mestskej hromadnej dopravy.

Aj toto vás môže zaujať:

FUTBAL JE V PRVOM RADE O FAIR PLAY Milí priaznivci športu a futbalu, chcem sa vám prihovoriť pred dnešným futbalovým...

Posted by Roman Mikulec - minister vnútra SR on Wednesday, July 27, 2022

🇸🇰🇭🇺DO ZAČIATKU ZÁPASU SLOVAN - FERENCVAROS ZOSTÁVA UŽ LEN PÁR HODÍN: SÚHRN BEZPEČNOSTNÝCH OPATRENÍ (AJ V...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, July 27, 2022
Zdroj: Bratislava.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM