Hokej Šport

Mesto deklaruje, že zimný štadión bude na majstrovstvá pripravený

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave bude na májové majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji pripravený a všetky práce sa do spustenia šampionátu stihnú dokončiť.

Ilustračný obrázok k článku Mesto deklaruje, že zimný štadión bude na majstrovstvá pripravený
6
Galéria
Zdroj: TASR

Pre TASR to uviedol Peter Vojtko, riaditeľ Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta, ktorá je prevádzkovateľom štadióna.

„Myslím si, že je to vo veľmi dobrom stave. Všetky plánované práce sú buď už ukončené, alebo niektoré ešte plynule bežia,“ spresnil riaditeľ. Momentálne na štadióne prebieha výmena osvetlenia hlavnej ľadovej plochy, opravujú sa gumené podlahy, vymieňajú sa mantinely, či sa realizujú bežné údržbové práce, ako je maľovanie interiérov.

Makajú

„Umýva sa aj vonkajšia sklenená fasáda, aby nič nekazilo návštevníkom dojem. Opravuje sa, vylepšuje sa videokocka a vymieňajú sa bezpečnostné kamery,“ podotkol Vojtko. Opravujú alebo vymieňajú sa aj turnikety. Podľa riaditeľa panuje momentálne na štadióne „čulý stavebný ruch“ a pohybuje sa tam množstvo ľudí.

„Stopercentne všetko stihneme, náš plán je do 15. apríla, kedy odovzdávame zimný štadión Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH), ale po vzájomnej dohode je ten posledný termín koniec apríla, aby sme všetky práce ukončili,“ skonštatoval Vojtko. V športovej aréne už minulý rok opravovali chladiaci systém či vzduchotechniku.

Vysoká suma

Celková investícia do štadióna pre majstrovstvá dosiahne viac ako dva milióny eur. Okrem hlavného mesta prispel na investície sumou 500-tisíc eur aj SZĽH.

Tieto peniaze dostal od štátu na organizáciu šampionátu. Zväz okrem toho zaplatí mestu Bratislava za prenájom štadióna pre majstrovstvá 516 046 eur bez DPH a uhradí aj náklady na prevádzku arény, ktoré majú byť v sume okolo 300-tisíc eur. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji budú Bratislava a Košice hostiť od 10. do 26. mája.

Foto: archív, TASR

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave
6
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM