Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  24 °C
Rôzne

Medzi rodinnými domami v Ružinove by mala vyrásť Konopná Residence

Plány na stavbu rezidenčného komplexu sa stretli s výrazným odporom obyvateľov Prievozu. Nechcú sídliskovú zástavbu v takmer dedinskom prostredí. Developer sa rozhodol vypočuť si ich názory.

Ilustračný obrázok k článku Medzi rodinnými domami v Ružinove by mala vyrásť Konopná Residence
3
Galéria

Do pokojného prostredia Prievozu by malo pribudnúť 140 bytov a apartmánov. Projekt má vyrásť na ploche zhruba 6 700 štvorcových metrov medzi Radničným námestím, Konopnou, Strukovou, Súľovskou, Párnou ulicou a šesťpodlažnou bytovkou na Sladovej ulici. Zatiaľ sa na spomínanom pozemku nachádza oplotený areál s komplexom administratívnych budov, ktorý by mali zbúrať.

Konopná Residence

S projektom prichádza spoločnosť Konopná Residence, ktorej spoločníkmi sú YIT Slovakia a Immocap. Navrhovaným zámerom investora je výstavba rezidenčného komplexu pozostávajúceho z troch polyfunkčných objektov, garážového domu umiestneného pod polyfunkčnými objektmi a súvisiacej infraštruktúry. Polyfunkčné objekty sa delia na sedem navzájom prepojených sekcií (A, B, C, D, E, F, G), ktoré majú 5 až 6 nadzemných podlaží.

Garážový dom by mal mať kapacitu 171 parkovacích miest umiestnených na jednom podzemnom a jednom nadzemnom podlaží. Rezidencia by sa mala začať stavať v roku 2018, koniec výstavby je naplánovaný na rok 2020.

Nevôľa obyvateľov

Plánovaný projekt na Konopnej ulici sa však stretol s výrazným odporom verejnosti. „Vyzývam všetkých Prievozčanov, postavme sa a začnime konať proti betónovej džungli, ktorú nám chcú postaviť v strede nášho pokojného, tichého bydliska, medzi naše malebné domčeky!,“ uverejnil na sociálnej sieti jeden z obyvateľov Prievozu a pridali sa k nemu desiatky ďalších. Miestnym sa nepáči najmä rozsah projektu v blízkosti malopodlažnej zástavby rodinných domov.

YIT Slovakia a Immocap Group sa preto rozhodli pre nie úplne samozrejmý krok zo strany developerov – projekt bol stiahnutý z EIA a bude podrobený verejnej prezentácii. Tá sa uskutoční dnes o 18:00 hod. v bývalých priestoroch spoločnosti Axasoft na Konopnej ulici. Developer pripraví občerstvenie pre účastníkov a detský kútik, aby sa mohlo nerušene podujatia zúčastniť maximum záujemcov.

Konopná Residence
3
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk