Správy

Mamička ZALARMOVALA políciu: Zabuchla si kľúče, v rozhorúčenom aute ostalo BATOĽA

Mestskí policajti museli rozbiť okno na aute. Ostalo v ňom zamknuté malé dieťa.

Ilustračný obrázok k článku Mamička ZALARMOVALA políciu: Zabuchla si kľúče, v rozhorúčenom aute ostalo BATOĽA
Zdroj: Mestská polícia BA

Mestskí policajti vyslobodzovali v utorok (13. 6.) na ulici Ľuda Zúbka v bratislavskej Dúbravke osemmesačné dieťa z uzamknutého auta.

V aute bolo desiatky minút

Matka dieťaťa si totiž zabuchla kľúče v aute, do ktorého sa svojpomocne nedokázala dostať. Mestská polícia v Bratislave o tom informuje na sociálnej sieti.

„Za oznamovateľkou ihneď po prijatí oznamu vyrazila dvojica policajtov. Po príchode na miesto sa od nej dozvedeli, že batoľa je vo vozidle už približne 40 minút,“ približuje polícia.

Museli rozbiť sklo

Policajti preto rýchlo rozbili zadné okno, vozidlo odomkli a dieťa z auta vytiahli. Dieťa následne prezreli privolaní záchranári. Tí skonštatovali, že napriek dlhej dobe v rozhorúčenom aute je dieťa po zdravotnej stránke v poriadku, bolo len v miernom šoku.

Polícia v tejto súvislosti opätovne vyzýva, aby boli ľudia pri jazde so svojimi deťmi, prípadne domácimi zvieratami obozretní a mali stále na pamäti, že vo vozidle nie sú sami.

Na verejnosť zároveň apeluje, aby v prípade, že si všimne dieťa alebo zviera v uzamknutom aute, bezodkladne kontaktovala mestskú políciu (159) alebo štátnu políciu (158). Pripomína, že im tak môže zachrániť zdravie alebo život.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM