Rôzne

Do projektov v Malackách plánujú v roku 2020 investovať vyše 6 miliónov eur

Najvýraznejšie investície z mestských peňazí pôjdu na podporu športu a rekonštrukcie miestnych komunikácií.

Ilustračný obrázok k článku Do projektov v Malackách plánujú v roku 2020 investovať vyše 6 miliónov eur
12
Galéria

V roku 2020 by mali Malacky hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške 23 175 267 eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu, ktorý mesto zverejnilo na svojom webe.

Rozpočet mesta

„Hoci budeme hospodáriť s najvyššou sumou za posledné štyri roky, čo je spôsobené aj naším úspechom v čerpaní dotácií, musíme priznať, že išlo o doteraz najťažšie zostavovaný rozpočet. Samospráva bola postavená pred hotovú vec, pretože musíme vykryť zákonné navýšenia, s ktorými sme nepočítali,“ uviedol primátor Malaciek Juraj Říha, poukazujúci na fakt, že najväčší objem bežných výdavkov predstavujú zákonné, teda povinné navýšenia platov v školstve a verejnej správe, rekreačné poukazy, zvýšenie minimálnej mzdy či zvýšenie zákonného poplatku za spracovanie odpadov.

„I tak sa nám podarilo zostaviť silný rozpočet aj z hľadiska kapitálových výdavkov, do projektov v meste chceme investovať 6 089 537 eur,“ upozornil primátor okresného mesta.

Väčšinu z tejto sumy predstavujú realizácie eurofondových projektov, cyklotrasy Družstevná – Radlinského (1,2 milióna eur) a Pezinská – priemyselný park (1,1 milióna eur), výstavba detských jaslí (615-tisíc eur) a modernizácia odborných učební v ZŠ Záhorácka (181-tisíc eur).

Najvýraznejšie investície z mestských peňazí pôjdu do výstavby telocvične v Základnej škole Dr. J. Dérera (550.000 eur), do kúpy pozemku na budúcu športovú arénu (500.000 eur), do rekonštrukcie miestnych komunikácií (350.000 eur) a do pokračovania výstavby verejného osvetlenia (180.000 eur).

O návrhu rozpočtu mesta Malacky na rok 2020 bude mestské zastupiteľstvo rokovať 12. decembra 2019.

Malacky
12
Galéria

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie