Kultúra

Lýra opäť ožije v Ružinove. Chcú podporiť domácich interpretov

Tradícia, ktorá má viac ako 50 rokov zavíta aj do Ružinova v podobe Ružinovskej lýry. Festival pôvodnej tvorby v rámci Bratislavy otvorí svoje brány 3. decembra.

Ilustračný obrázok k článku Lýra opäť ožije v Ružinove. Chcú podporiť domácich interpretov
10
Galéria
Zdroj: TASR

Cultus Ružinov s podporou Bratislavského samosprávneho kraja chce týmto podujatím podporiť domácich interpretov. Na lýre vyrástlo niekoľko generácií interpretov a autorov a dodnes je pre nich nezabudnuteľným odrazovým mostíkom v ich kariére.

Piesne môžete posielať do 15. novembra

Interpreti môžu zasielať svoju tvorbu do 15. 11. 2016 v podobe jednej súťažnej demonahrávky, a to na email: richard.bednar@cultusruzinov.sk. Všetky zaslané piesne a texty budú posúdené odbornou komisiou, ktorá vyberie 10 finálových piesní. Výsledky budú zverejnené 22. 11. 2016. Bratislava24.sk o tom informovala Lucia Truchanová z Cultus Ružinov.

Podmienkou súťažnej piesne je, aby bola slovenská a text a hudba pred súťažou nezverejnená.

Počas finálového večera odspievajú svoje piesne v doprovode big bandu. Súťažiaci musí mať trvalé alebo prechodné bydlisko v Bratislavskom kra­ji.

Krstnými otcami projektu sú Ľuboš Zeman, ktorý patrí medzi popredných slovenských básnikov a textárov, napísal viac ako 500 textov pre spevákov ako Karol Duchoň, Robo Grigorov či Vašo Patejdl a Vladimír Valovič, dirigent a hudobný režisér, umelecký vedúci Orchestra Gustava Broma a zároveň jeden z organizátorov pôvodnej Bratislavskej lýry.

Ilustračný obrázok

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM