Rôzne

Ľudia sa búria proti plánovanému Danubia Parku v Čunove. Petíciu podpísalo už viac ako 1800 ľudí

Viac ako 1800 ľudí doteraz podpísalo petíciu proti charakteru navrhovanej výstavby Danubia Park na pravom brehu Dunaja v oblasti zdrže Hrušov v bratislavskom Čunove. Podľa petičného výboru hrozí mestskej časti výstavba pripomínajúca luxusné nábrežie pri Dubaji.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia sa búria proti plánovanému Danubia Parku v Čunove. Petíciu podpísalo už viac ako 1800 ľudí
Zdroj: Dnes24.sk

Zámer investora s apartmánovými domami na umelo vytvorenom nábreží je podľa členov výboru v rozpore s platným Územným plánom Bratislavy a s uzneseniami vlá­dy.

Množstvo vyzbieraných podpisov v priebehu troch týždňov považuje šéfka petičného výboru Lenka Maschkanová, ktorá je aj poslankyňou miestneho zastupiteľstva v Čunove, za úspech. „V petičnej akcii budeme pokračovať,“ informovala Maschkanová. Cieľom podľa nej je vyzbierať minimálne 3-tisíc podpisov, aby sa petíciou mohli zaoberať aj poslanci na mestskom zastupiteľstve.

Podľa organizátorov petície je územie, kde má Danubia Park vyrásť, určené na výstavbu rekreačno-športových objektov. Ako však tvrdia, predložený projekt počíta so športovými zariadeniami, ktoré majú len sezónny charakter, pričom hlavný dôraz kladie na maximálnu zastavanosť oplotenými nízkopodlažnými objektmi.

Spoločnosť Danubia Invest, ktorá prevádzkuje v Čunove Divokú Vodu, pracuje na projekte Danubia Park od roku 2007. Ten sa podľa nej stále vyvíja a reaguje na nové situácie dané stovkami stanovísk a vyjadrení všetkých dotknutých orgánov. „Finálne riešenie sme spracovali a predložili na základe požiadavky magistrátu na vyjadrenie vo forme investičného zámeru Danubia Park Čunovo vrátane dopravnej štúdie, ktorý bol verejne prerokovaný v roku 2013,“ povedal pred časom člen predstavenstva Danubia Invest Július Kováčik.

Prečítajte si tiež: Projekt Danubia Park dostal stopku! Žiadosť investora o územné rozhodnutie zamietli

Podľa jeho slov v tom istom roku magistrát hlavného mesta zaslal investorovi kladné stanovisko, ktorého súčasťou malo byť aj päť čiastkových stanovísk vrátane vyjadrenia mestskej časti Čunovo. Podľa Kováčika je naďalej cieľom spoločnosti v danej lokalite vybudovať projekt, na ktorý budú Bratislavčani­a hrdí.

Stavebný úrad bratislavskej mestskej časti Čunovo však v marci zamietol žiadosť spoločnosti Danubia Invest o vydanie územného rozhodnutia k výstavbe. Dôvodom bol podľa úradu jeho nesúlad s Územným plánom hlavného mesta, Územným plánom zóny a rozhodnutiami vlády SR. Danubia Invest uviedla, že predložená dokumentácia územného rozhodnutia nie je v nesúlade s uvedenými dokumentmi, ktorými argumentuje mestská časť Čunovo.

Investor pri realizácii Danubia Parku počíta s výstavbou apartmánov a bungalovov, multifunkčného športového centra, kempingu, promenády či prístavu s lodenicami.

Zdroj foto: Danubiapark.sk

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM