Jakub Forgács Správy

Ľudia bez domova pomôžu v hlavnom meste: Vyčistia bratislavské ulice a parky

Hoci skončili na ulici, nie sú nepotrební. Magistrát v spolupráci s piatimi občianskymi združeniami zapojí ľudí bez domova do rôznych projektov, ktoré pomôžu zvýšiť čistotu a poriadok na verejných priestranstvách.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia bez domova pomôžu v hlavnom meste: Vyčistia bratislavské ulice a parky
Zdroj: TASR

Bratislavská samospráva chce v druhej polovici tohto roka zapojiť ľudí bez domova do rôznych projektov, ktoré pomôžu zvýšiť čistotu a poriadok na verejných priestranstvách. Projekt bude mesto realizovať v spolupráci s piatimi občianskymi združeniami, ktoré sa v júli prihlásili do výzvy magistrátu na získanie nenávratného finančného príspevku.

„Výzvu vyhlásila samospráva na základe rozpočtových pravidiel schválených zastupiteľstvom a odborná komisia prerozdelila 49 000 eur,“ informoval riaditeľ kancelárie primátora Bratislava Ľubomír Andrassy.

Do výzvy sa mohli prihlásiť neziskové organizácie, združenia i registrované cirkvi, pričom minimálny finančný príspevok sa pohybuje na úrovni 5 000 eur. „Najvyššia podpora je 15 000 eur,“ uviedol Andrassy. Medzi úspešnými žiadateľmi sú okrem iného občianske združenie Vagus, Kresťania v meste či nezisková organizácia Depaul Slovensko. „Tieto subjekty dlhodobo pracujú s bratislavskými bezdomovcami a samosprávou poskytnuté zdroje využijú na aktivity spojené s čistením verejných priestranstiev, parkov, ulíc,“ vysvetlil hovorca bratislavského primátora.

Ako Andrassy ďalej uviedol, podporenou aktivitou je aj projekt organizácia Proti prúdu, ktorá chce pomôcť predovšetkým starším a hendikepovaným ľuďom, ktorí cestujú vlakom a na stanici sú odkázaní na pomoc iných. Jedným z prijímateľov príspevku je aj združenie Odyseus, ktoré dlhodobo pracuje priamo v teréne s drogovo závislými.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM