Kultúra

Leto pod Palmou v Novej Cvernovke láka na svieži program a tieň v parku

Každý deň v týždni bude počas Leta pod Palmou venovaný inému podujatiu. Na svoje si prídu rodiny s deťmi, pracujúci aj teenageri.

Ilustračný obrázok k článku Leto pod Palmou v Novej Cvernovke láka na svieži program a tieň v parku
3
Galéria

Kultúrne centrum Nová Cvernovka sa nechystá cez letné prázdniny oddychovať. Práve naopak, v priebehu mesiacov júl a august pripravuje bohatý outdoorový program, ktorý zaplní každý deň v týždni.

Podujatia budú mať pestrý záber od vzdelávacích a kultúrno-spoločenských diskusií i prednášok, literárnych čítaní, cez dokumentárne aj hrané filmy, hudobné koncerty i dj sety či popoludnia s chill oddychovým programom.

Leto pod Palmou

Program letných mesiacov júl a august sa bude konať v Park de Palma, čo je názov parku susediaceho s bývalou fabrikou na výrobu olejov – Palma – ktorej dominantná sila výraznej výškovej technickej stavby je súčasťou miestneho genius loci. Preto park pod palmou – alebo – Park de Palma. V outdoorových priestoroch si budú môcť návštevníci vychutnať program, ktorý behom roka prebieha v sále.

Každý deň v týždni bude počas Leta pod Palmou venovaný inému podujatiu, vďaka čomu počas oboch letných mesiacov Nová Cvernovka návštevníkom prináša pravidelný program, v ktorom si nájdu svoje rodiny s deťmi, školopovinní aj pracujúci či teenageri a vysokoškoláci.

Koncerty a podujatia

Utorky budú patriť dokumentárnym filmom, stredy sa návštevníci dozvedia zaujímavosti z rôznych oblastí na prednáškach, štvrtky sa budú premietať tie najlepšie letné hrané filmy, piatky a soboty park roztancujú koncerty a live dj sety, nedele budú mať pokojnejšiu atmosféru v podobe chill programu pre deti, rodičov aj nerodičov. Malí aj veľkí návštevníci si môžu užívať atmosféru letného festivalu v meste, a tiež pod Palmou vďaka Nadácii VÚB, ktorá je partnerom živej kultúry v Novej Cvernovke. Park de Palma bude mať otvorené svoje brány takmer každý letný deň!

V priebehu nasledujúcich týždňov do programu pribudnú koncerty a podujatia, ako napríklad sprievodné aktivity v rámci dúhového PRIDE Festivalu, letná Pecha Kucha Night Bratislava s gastro edíciou, warm-up nitrianskeho hudobného festivalu FLAAM, ochutnávka ciderov, večer instagramovej poézie “Od Slova do Slova”, premietanie série dokumentárnych filmov Expremiéri, koncert Mariána Slávku, predstavia sa hudobné zoskupenia Ptakh Jung z Ukrainy a Our Stories či mnohé ďalšie.

Leto pod Palmou v Novej Cvernovke
3
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie