ELA Rôzne Správy

Kúpalisko Matadorka otvára sezónu! Nové vybavenie, lepšie podmienky pre plavcov

V rámci príprav na letnú sezónu sa prevádzkovateľ Kúpaliska Matadorka, OZ Klub vodného póla Bratislava, zameral na vylepšenie vybavenia a služieb pre rodiny s deťmi, ako aj pre aktívnych plavcov.

Ilustračný obrázok k článku Kúpalisko Matadorka otvára sezónu! Nové vybavenie, lepšie podmienky pre plavcov
Zdroj: Kúpalisko Matadorka

Ak počasie dovolí, Kúpalisko Matadorka odštartuje svoju prevádzku v sobotu 22. júna 2024.

Dokončenie 50-metrového plaveckého bazéna

Ako každú sezónu, tak aj tento rok, prevádzkovateľ Kúpaliska Matadorka, investoval do jeho obnovy a rozvoja. „Minulý rok sme investovali 50-tisíc eur do rekonštrukcie nášho 50-metrového bazéna, no zostali nám nejaké resty, ako dokončenie vonkajšieho obkladu či natretie vodiacich čiar na dne bazéna. Dokončenie týchto prác bolo pre nás prioritou, aby bol náš plavecký bazén tip-top,“ vysvetľuje prevádzkar Marek Giba z OZ Klub vodného póla Bratislava.

Novinky pre aktívnych plavcov

K lepšiemu sa menia aj podmienky pre plavcov, ktorí si chodia zaplávať nielen počas ranného plávania, v utorky a štvrtky od 7.00 do 8.30 hod, ale aj tých, ktorí prídu počas celodennej prevádzky.

„Aktívni plavci môžu už aj počas dňa využívať 2 až 3 dráhy s vodiacimi čiarami na dne, určené výlučne pre plávajúcich. Navyše, v dráhach môžu používať aj všetky plavecké pomôcky, okrem iného aj ťapky na ruky či plutvy,“ hovorí M. Giba.

Nové a vylepšené vybavenie pre rodiny s deťmi

Ďalšou z noviniek, ktorú plánujeme dokončiť do začiatku prázdnin, je rozšírenie vybavenia pre rodiny s deťmi. Staré, nevyužívané brodisko bolo zrušené, čím hneď vedľa detského bazénika vznikla nová oddychová zóna so slnečníkmi, lehátkami a detským kútikom v tieni stanu.

Navyše, pri Bufete na terase vznikne začiatkom prázdnin menší detský kútik, v ktorom sa deti zahrajú, kým bude jedlo hotové, alebo kým sa rodičia v pokoji najedia.

„Veríme, že vďaka novému vybaveniu si rodičia aj deti u nás užijú viac zábavy, pohodlia a radi sa k nám budú vracať,“ hovorí prevádzkar M. Giba.

Zdravšie jedlo v bufetoch

Prerábkou prešlo aj menu v bufetoch. „Hoci zostávajú niektoré obľúbené kúpaliskové klasiky, v stálej a špeciálnej ponuke nájdu návštevníci teraz aj mnohé zdravé jedlá či ľahšie alternatívy. Snažili sme sa tak vyjsť v ústrety prianiam našich návštevníkov,“ uzatvára M. Giba.

Sezóna 2024 začína na Kúpalisku Matadorka v sobotu 22. júna 2024.

Ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM