Jakub Forgács Správy

Kraj začína boj proti komárom: Niektoré obce už hlásia kalamitný výskyt, kedy začnú postreky?

Dotieravé komáre nedajú pokoj. Premnožili sa už na viecerých miestach v Bratislavskom kraji. Vieme, kedy a kde proti nim zakročia.

Ilustračný obrázok k článku Kraj začína boj proti komárom: Niektoré obce už hlásia kalamitný výskyt, kedy začnú postreky?
Zdroj: Webnoviny.sk

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začína s postrekmi proti komárom. „Obce na Záhorí už hlásia ich kalamitný výskyt a tak v stredu začne s postrekmi v Plaveckom Štvrtku a tiež v obci Jakubov a Láb. Vo štvrtok bude kraj hubiť komáre aj v Gajaroch, vo Veľkých Levároch a v Stupave,“ informovala hovorkyňa BSK Iveta Tyšlerová.

Postreky sa majú robiť v skorých ranných hodinách a zo zeme. „Použije sa na ne zdraviu neškodná chemická látka Kontakt, ktorá je v súlade s platnými technickými normami a právnymi predpismi,“ podotýka hovorkyňa. Vysvetľuje, že aplikovaný roztok je v nízkej koncentrácii a rýchlo sa rozkladá na neškodné látky. „Neohrozuje preto zvieratá a je šetrný aj k necielenému hmyzu,“ dodáva Tyšlerová.

V rozpočte má kraj na postreky vyčlenených približne 190 000 eur. V ďalších dňoch bude likvidovať komáre aj v obciach Vysoká pri Morave, Zohor, Kostolište, Lozorno, Malé Leváre, Suchohrad, Záhorská Ves, Chorvátsky Grob a Závod.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM