KAW Správy Samospráva

Korzo Horský park: Nová promenáda vás prevedie prírodou aj históriou

S podrobnosťami projektu v súčasnosti oboznamujú návštevníkov aj informačné tabule.

Ilustračný obrázok k článku Korzo Horský park: Nová promenáda vás prevedie prírodou aj históriou
3
Galéria

Staromestská štvrť v okolí Horského parku patrí medzi najvyhľadávanejšie lokality v našom meste. Bratislavčania sem pravidelne chodia športovať, oddychovať, poprechádzať sa.

Dlhá promenáda

Od 1. júla na troch susedných uliciach – Nekrasovovej, Lesnej a Novosvetskej vznikne obytná zóna. Bratislava24 o tom informovala hovorkyňa magistrátu Katarína Rajčanová.

Korzo Horský park, ktoré vznikne prirodzeným spojením novej obytnej zóny s Hlbokou cestou a promenádou v Horskom parku, vytvorí jednu z najrozsiahlejších promenádnych trás v Starom Meste, plnú prírodných a historických zaujímavostí, vrátane obľúbenej Horárne.

„V obytnej zóne, ktorú budú definovať dopravné značky, pribudnú na kľúčových vstupoch dva spomaľovacie prahy. Maximálna povolená rýchlosť tam je 20 km/h a zároveň bude platiť zákaz státia. Znamená to, že na týchto troch uliciach už nebude možné parkovať,“ doplnila Rajčanová.

Informačné tabule

Dostupnosť lokality to však výrazne nezníži. Do Horského parku sa návštevníci pohodlne dostanú MHD zo zastávok Horský park, Vozovňa Hroboňova či Búdková linkami 203, 207, 41 či 64. K dispozícii je aj linka 147, ktorej výhodou je, že v tejto zóne môže na svojej trase na požiadanie zastaviť na ktoromkoľvek mieste.

S podrobnosťami projektu v súčasnosti oboznamujú návštevníkov aj informačné tabule, ktoré hlavné mesto umiestnilo pri vstupoch do Horského parku.

Projekt odpovedá na iniciatívu obyvateľov štvrte. Vznikol v spolupráci Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a Hlavného mesta SR Bratislava. „Chceme rozvinúť prirodzený potenciál tejto časti Starého Mesta a zvýšiť nielen bezpečnosť tých, ktorí sem chodia tráviť voľný čas, ale aj samotných obyvateľov štvrte,“ doplnila Rajčanová.

Ulice bez chodníkov

Autorom myšlienky vytvoriť z tejto lokality príjemné a bezpečné miesto na oddych je Milan Schnorrer, zakladateľ iniciatívy Korzo Horský Park. „V tom čase som tu pravidelne kočíkoval. Na dennej báze som sledoval chodcov, vrátane veľkej skupiny detí s rodičmi a dôchodcov, ktorých autá dostávali do nebezpečných situácii,“ povedal Milan Schnorrer.

Ako vysvetlil, spomínané ulice sú špecifické tým, že nemajú chodníky, čiže dochádza k tesnému kontaktu chodcov a áut. „Za posledné tri roky sa situácia dostala do akútneho stavu, bolo nevyhnutné riešiť ju,“ dodal iniciátor projektu.

K iniciatíve sa pripojili stovky občanov z celej štvrte. Samotné riešenie dopravného režimu navrhli poslanci z dopravnej komisie a oddelenie dopravy mestskej časti Bratislava-Staré Mesto, mestská časť projekt aj financovala.

„Je to pre mňa príkladný projekt, kedy občania, občianske združenia a samospráva ukázali, že dokážu efektívne spolupracovať,“ uzavrel Milan Schnorrer.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie