Alexandra Húsková Kultúra

Komu by sa nepáčili diamanty? Na šperky za tri milióny eur sa môžte pozrieť počas práve otvorenej výstavy

Investičné diamanty a šperky za tri milióny eur prezentuje výstava, ktorú otvorili v Bratislave. Jej návštevníci môžu obdivovať tri desiatky diamantov tých najlepších parametrov s váhou od 1 do 11 karátov. Najväčším skvostom je 11-karátový diamant v hodnote 1.200.000 eur.

Ilustračný obrázok k článku Komu by sa nepáčili diamanty? Na šperky za tri milióny eur sa môžte pozrieť počas práve otvorenej výstavy
Zdroj: TASR

Súčasťou výstavy je aj diamantová korunka Miss Universe v hodnote 270.000 eur, ktorou tento rok dekorovali kráľovnú krásy z Kolumbie Pauline Vega.

„Výstavu robíme už po siedmy raz, naším cieľom je edukovať a ukazovať širokej verejnosti, že diamanty vždy boli a sú súčasťou spoločnosti,“ uviedla na stretnutí s médiami Katarína Petrenko, riaditeľka spoločnosti Diamonds International Corporation (DIC) Slovensko, ktorá výstavu organizuje.

„Vystavujeme nielen diamanty určené pre investorov, ale najmä šperky. Tento rok sme sa zamerali na zvieracie, rastlinné motívy,“ priblížila atraktívne šperky.

Lákadlom expozície je tiež široká škála šperkov z luxusných diamantových setov zo svetových kolekcií. Nechýbajú napríklad masívne náhrdelníky, náušnice, náramky a prstene s diamantmi osadenými v bielom zlate či v kombinácii s farebným drahokamami.

Prečítajte si aj: Víkendové jesenné menu: Pozrite sa, čo všetko si pre vás Bratislava prichystala na najbližšie dni

Aj kolekcie sú inšpirované faunou a flórou, trendom sú tiež prívesky s motívom kľúča. Množstvo pestrých šperkov dopĺňa kolekcia pánskych diamantových hodiniek.

Návštevníci výstavy môžu obdivovať aj diamantovú korunku Miss Universe, ktorá je majstrovskou remeselnou prácou zlatníkov z Česka. Ide o originál korunky, ktorá v januári tohto roka v USA ozdobila hlavu 22-ročnej Kolumbijčanky Paulíny Vega, súčasnej Miss Universe.

„Organizácia súťaže sídli v New Yorku na Manhattane, naši dizajnéri vymysleli dizajn, ktorý skutočne simuluje siluetu mrakodrapov na Manhattane. Hlavným materiálom, ktorý sme popri zlate, diamantoch a ďalších farebných drahých kameňoch použili, je český krištáľ,“ priblížil tvorbu výnimočnej korunky prezident DIC Ľuboš Říha.

Diamantová výstava v showroome spoločnosti na Krasovského 13 v Bratislave potrvá do 14. novembra. Verejnosti je prístupná denne od 11.00 do 19.00 h.

Foto:Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM