han Správy

Kmotrík sa ponúka ministrovi zdravotníctva: Na štadióne vieme vytvoriť lôžka!

Národný futbalový štadión (NFŠ) v Bratislave ponúka priestor na umiestnenie najmenej 72 špeciálnych nemocničných lôžok na liečbu pacientov s ochorením COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku Kmotrík sa ponúka ministrovi zdravotníctva: Na štadióne vieme vytvoriť lôžka!
Zdroj: Instagram.com/narodny_futbalovy_stadion

Prízemné priestory majú vjazd z bočnej ulice, sú vybavené modernou vzduchotechnikou, majú dostatočné sociálne zázemie a umožňujú aj vhodné oddelenie pacientov od lekárskeho personálu. O tejto ponuke v utorok ráno NFŠ, ktorej majiteľom je Ivan Kmotrík, informoval listom ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO).

„Nie sme experti v oblasti zdravotníctva, ale túto možnosť sme konzultovali s odborníkmi. Všetkých 72 lôžok vieme napojiť na zdroj elektrickej energie, pričom samotný štadión je vybavený záložným zdrojom, ktorý dokáže plne saturovať potreby celého komplexu pri totálnom výpadku elektrického prúdu,“ povedal predseda predstavenstva NFŠ Pavel Komorník.

List do rúk

Dodal, že oficiálnu ponuku firma adresovala priamo Krajčímu. Podľa Komorníka je spoločnosť pripravená okamžite po prejavení záujmu zo strany verejných inštitúcií poskytnúť plnú súčinnosť pri adaptácii daného priestoru na poľnú nemocnicu.

„Čakáme teraz na reakciu zodpovedných. Sme pripravení predviesť prípadným expertom aj ďalšie priestory v komplexe štadióna, ktoré by mohli takémuto účelu slúžiť a ktorých využitím by sa zásadne zvýšila kapacita takéhoto riešenia,“ uzavrel Komorník a dodal, že firma vníma túto aktivitu ako prejav spoločenskej zodpovednosti.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM