Katarína Winklerová Od Vás

Keď to na nás príde alebo ako fungujú bratislavské verejné toalety?

Pozná to každý. V centre mesta to na vás príde a cieľ je jasný: čo najskôr vyhľadať slušnú toaletu. My, domáci, sa zorientujeme raz dva, horšie to majú turisti, ktorí netušia, kde hľadať dostupné WC. Najmä, keď to na námestí nefunguje.

Ilustračný obrázok k článku Keď to na nás príde alebo ako fungujú bratislavské verejné toalety?
Zdroj: Dnes24.sk

Nie každý turista vie, že na WC z centra mesta možno odbehnúť aj do obchodného domu alebo blízkych reštaurácií. Mnohokrát sa s nádejou dobíja do toaliet na Kamennom námestí. Žiaľ, márne.

Prenosná toaleta je vonkajší verejný záchod, ktorý sa môže dočasne pripojiť k miestnej kanalizácii. Trvalé verejné záchody inštalujú a udržiavajú súkromné firmy, ktoré potom využívajú vonkajšie plochy pre reklamu. Najnovším trendom sú „samočistiace WC“, ktoré vyrába francúzska spoločnosť JCDecaux. Čistenie a dezinfekcia prebieha automaticky.

Zisťovali sme, čo sa stalo s toaletou na Kamennom námestí, ktorá určitý čas nebola funkčná. Moderné toalety na Kamenné a Vajanského námestie nainštalovala spoločnosť JCDecaux. Podľa podnetu nášho čitateľa, už dlhšiu dobu neslúžia svojmu účelu.

Všetko ako má byť

„Toaleta je k dnešnému dňu v prevádzke. Bola istý čas pokazená, no už funguje. Každý deň ju kontrolujeme a preverujeme, či je všetko v poriadku tak, ako má byť,“ povedal pre Bratislava24 technický riaditeľ spoločnosti JCDecaux Jozef Aláč.

Spoločnosť objednávala náhradné diely z Francúzska, tým sa riešenie problému posunulo. Dnes by už mala byť toaleta k dispozícii všetkým miestnym aj návštevníkom hlavného mesta.

„Rovnako kontrolujeme aj ďalšie naše toalety na Vajanského nábreží. Práve dnes je jedna z nich k dispozícii zdarma pri príležitosti benefičnej akcie pre hendikepovaných Metrostav Handy Cyklo Maratón 2016. Snažili sme sa takto vyjsť v ústrety účastníkom tohto charitatívneho športového podujatia,“ pripomenul Jozef Aláč.

Čítajte aj: Spolu to zvládnu! Príďte podporiť hendikepovaných cyklistov

Handy cyklo maratón
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie