Eva Sládková Kultúra

Kde v Bratislave rád medituje Robo Opatovský? Naše mesto ho inšpiruje k tvorbe

Spevák Robo Opatovský sa pred dvoma rokmi presťahoval do Skalice, no do Bratislavy sa stále pravidelne vracia. Nachádza tu romantiku aj adrenalín.

Ilustračný obrázok k článku Kde v Bratislave rád medituje Robo Opatovský? Naše mesto ho inšpiruje k tvorbe
5
Galéria

Pochádza z Trnavy, žil v Bratislave, v Dunajskej Lužnej a dnes si buduje rodinné zázemie v Skalici. Na hlavné mesto však nezabudol, chodieva tam za relaxom aj inšpiráciou.

„Vždy som miloval prechádzky po centre. Zbožňujem vôňu praženej kávy, mal som a stále mám, obľúbené reštaurácie. Keď chcem zrelaxovať, zájdem na Železnú studienku alebo na Kolibu trochu si zabehať. Ak potrebujem načerpať energiu a rozjímať, idem na Devín. To je moja istota, miesta, kde hľadám inšpiráciu,“ vyznal sa Robo Opatovský.

Prechádzky s manželkou

Robo sa presťahoval do Skalice, pretože mu teraz, dva roky pred 50-kou, lepšie vyhovuje jej pokoj. Je známy svojím rodinným založením a ako vraví, dnes už si užíva najviac to, keď je obklopený láskou manželky Katky a dcérky Hanky. Do Bratislavy však chodí každý týždeň. Nielen pre prácu, ale aj za kultúrou a romantikou so svojou manželkou.

„Skalica je pohodové mesto, všetko je blízko, skoro všade chodím pešo, nie sú tu zápchy. Do Bratislavy chodím zažiť adrenalín, veď už len jazda po meste je adrenalín sám o sebe,“ smeje sa spevák.

Smútok za PKO

V Bratislave je viacero zaujímavých koncertných sál, kde sa Robo Opatovský dobre cíti. Hovorí o nezabudnuteľných koncertoch v Istropolise, či Ateliéri Babylon. Veľmi rád má aj klub Rock Cafe v Dúbravke.

„Mám rád aj Divadlo Aréna, tých koncertných priestorov je veľa, ale jeden mi veľmi chýba – PKO. Tam som chodieval ešte ako študent konzervatória. Za týmto priestorom je mi veľmi smutno,“ vraví Robo.

Plány

Koronakrízu využil spevák kreatívne a nedávno vydal singel Modlím sa hudbou. Vzhľadom na to, že sa situácia už trochu upokojuje, v lete sa chystá koncertovať.

„Nám, muzikantom, najviac chýbali koncerty. Podmienky na to, aby sme sa vrátili, sú už vytvorené. Teším sa na fanúšikov a zároveň chceme aj s kapelou podporiť kluby. Budeme však hrať aj pod holým nebom,“ uzatvára Robo Opatovský.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie