Kandidatúru na starostu Petržalky zvažuje aktivista M. Dragun

Z Petržalky by chcel Dragun vytvoriť čistejšie, príjemnejšie, transparentnejšie a lepšie miesto pre život.

Ilustračný obrázok k článku Kandidatúru na starostu Petržalky zvažuje aktivista M. Dragun
Zdroj: TASR

Kandidatúru na starostu Petržalky zvažuje aj občiansky aktivista Miroslav Dragun. Začal preto so zbieraním podpisov pod nezávislú kandidatúru v tohtoročných novembrových komunálnych voľbách. Jeho oficiálna kandidatúra však bude závisieť od získanej podpory a výsledkov jesenného prieskumu.

Mladý starosta

„Mám veľkú úctu pred občanmi, preto s ohlásením kandidatúry počkám, kým vyzbieram dostatočný počet podpisov a na výsledky prieskumu, ktorý by mal byť hotový začiatkom septembra, či Petržalčania majú záujem o mladého starostu,“ uviedol Dragun.

Svoje úvahy o kandidovaní odôvodňuje aj tým, že za ostatných desať rokov sa v mestskej časti nič nezmenilo, počnúc zanedbanými chodníkmi cez verejné priestranstvá po nedostatok parkovacích miest. „Taktiež ma presvedčilo aj to, že vidím dlhoročných poslancov, vicestarostov, viceprimátorov a vicežupanov, o ktorých nie je štyri roky počuť, ako pár mesiacov pred voľbami sľubujú vzdušné zámky,“ podotkol Dragun. Sám chce ponúknuť skúsenosti z komunálnej úrovne a z práce aktivistu.

Lepšie miesto pre život

Z Petržalky by chcel vytvoriť čistejšie, príjemnejšie, transparentnejšie a lepšie miesto pre život. Medzi jeho prioritami je podpora mladých rodín, obnova materských a základných škôl či životné prostredie. „Petržalka disponuje unikátnymi lokalitami, ako je Sad Janka Kráľa či lužné lesy v jej okolí. Mojou ambíciou je, aby boli tieto miesta uchované a zároveň prístupné všetkým Petržalčanom,“ zdôraznil Dragun. Nevyhol by sa ani hĺbkovému auditu zákaziek, mnohé považuje za predražené.

Do boja o získanie postu starostu Petržalky sa už oficiálne zapojil miestny a mestský poslanec Ján Hrčka, aktivistka a niekdajšia dopravná inžinierka hlavného mesta Tatiana Kratochvílová a súčasný vicestarosta Ján Bučan. Kandidovať bude aj miestna a mestská poslankyňa a zároveň podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Elena Pätoprstá, mestský i krajský poslanec Marian Greksa a aj miestny a mestský poslanec Oliver Kríž. Zabojuje tiež Tomáš Szmrecsányi, novinár na voľnej nohe, či občiansky aktivista. Súčasný starosta Vladimír Bajan sa oficiálne zatiaľ nevyjadril.

Zdroj: TASR