Kandidát na župana BSK Ján Mrva predstavil pod Devínom svoj volebný program

O post predsedu BSK pre tohtoročné novembrové voľby sa oddnes oficiálne uchádza aj súčasný starosta Vajnôr a zároveň bratislavský mestský poslanec Ján Mrva.

Ján Mrva síce kandidatúru ohlásil už v máji, avšak jej zoficiálnenie podmienil dostatočným záujmom zo strany obyvateľov kraja, čo sa mu podľa jeho slov podarilo. Na Úrade BSK odovzdal 757 hárkov s vyše 6 200 podpismi.

Volebný program

„Výzvu, ktorú som prijal 10. mája, či je záujem o služby a ponuku nášho tímu, prijímam a pôjdem kandidovať na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Tak ako sme s našou húževnatosťou, bojovnosťou a energiou zmenili k lepšiemu Vajnory, tak sa pokúsme zmeniť aj Bratislavský kraj,“ vyhlásil na tlačovej besede (5. 9.) Mrva. Základy jeho volebného programu vzišli z verejnej ankety, v ktorej sa obyvateľov pýtal, ako vnímajú fungovanie kraja a čo im v kraji chýba. Kompletný volebný program by mal byť hotový na budúci týždeň.

Prioritne sa chce venovať piatim oblastiam. Prvou z nich je doprava, v ktorej podľa neho treba doriešiť hlavne diaľnicu s kolektormi, Seneckú cestu a pezinsko-grobsko-modranský obchvat. Nevyhnutnosťou má byť tiež zharmonizovanie integrovanej dopravy v kraji a zvýšenie využívania železničnej dopravy. Druhou oblasťou je cyklodoprava, v ktorej chce okrem iného dosiahnuť, aby samotný kraj projektoval, staval, vyznačoval a udržiaval cyklotrasy a zároveň by sa mal celý Bratislavský kraj prepojiť cyklotrasami.

V sociálnej oblasti chce Mrva skvalitniť služby, zrevitalizovať súčasné domovy sociálnych služieb a postaviť tiež nové, ale menšie rodinného typu, ale aj vybudovať zariadenie pre zdravotne postihnutých. Pozornosť plánuje venovať aj podpore rodiny a Bratislavskej župnej karte. Prioritou má byť pre neho aj skvalitnenie stredného školstva či priblíženie sa susedným krajom. „Budeme sa snažiť aj rozvíjať a podporovať agroturistiku, pamiatky a vinohradnícke a folklórne tradície, na ktoré sme právom hrdí. To je to, čo nás vo svete predáva,“ doplnil Mrva.

Zdroj: TASR

Odporúčame