Kam poputujú peniaze? Vrakunčania hlasovali za opravu ihrísk, kultúrnu jeseň aj vysadenie stromov

Medzi víťazné projekty sa rozdelí celkovo 8 000 eur. Realizovať sa bude 8 zámerov z oblasti kultúry, športu, životného prostredia a sociálnych vecí.

Ilustračný obrázok k článku Kam poputujú peniaze? Vrakunčania hlasovali za opravu ihrísk, kultúrnu jeseň aj vysadenie stromov
Zdroj: Facebook

Obyvatelia mestskej časti Bratislava – Vrakuňa sa v septembri zapojili do hlasovania o využití 8 000 eur z Občianskeho rozpočtu. Hlasy dávali projektom v štyroch základných kategóriách – sociálne veci, kultúra, šport a životné prostredie.

Vrakunčania rozhodli

Občiansky rozpočet umožňuje obyvateľom Vrakune spolurozhodovať o využití časti prostriedkov z rozpočtu mestskej časti. Hlasovanie, počas ktorého prijala mestská časť 432 platných hlasov, prebehlo cez online formulár na oficiálnej stránke mestskej časti. Víťazné projekty sa budú realizovať postupne v dvoch fázach. V prvej z Občianskeho rozpočtu a v druhej z rozpočtu v roku 2018.

Víťazné projekty

V každej kategórii zvíťazil návrh s najväčším počtom hlasov. Realizovať sa teda bude 8 projektov – dva víťazné z každej kategórie. „Aktuálne sa už zamestnanci mestskej časti zaoberajú víťaznými projektmi, ako aj časovým harmonogramom ich realizácie. O postupe prác na jednotlivých projektov bude mestská časť Bratislava – Vrakuňa priebežne informovať,“ uvádza sa na stránke mestskej časti.

Víťazné projekty v kategórii Sociálne veci

  • Rekonštrukcia detského ihriska Stavbárska – Poľnohospodárska – Rajecká
  • Bezplatné právne, finančné a osobné poradenstvo pre obyvateľov v núdzi v mestskej časti Bratislava – Vrakuňa

Víťazné projekty v kategórii Kultúra

  • Kultúrna jeseň vo Vrakuni
  • Tvorivé dielne pre deti z Vrakune

Víťazné projekty v kategórii Šport

  • Zväčšenie ihriská vo vrakunskom lesoparku
  • Revitalizácia hokejbalového ihriska

Víťazné projekty v kategórii Životné prostredie

  • Posilnenie mikroklímy sídliska prostredníctvom výsadby stromov
  • Ihrisko na pešej zóne

Kompletné výsledky hlasovania za jednotlivé návrhy vo všetkých kategóriách nájdete na stránke Mestskej časti Bratislava – Vrakuňa.

Ilustračné foto

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame