Eva Sládková Samospráva

Jedlíkova ulica už nebude smrdieť: Mesto našlo riešenie nevyhovujúceho stavu

Pre každé hlavné mesto je jeho centrum výkladnou skriňou. V Bratislave je to niekedy presne naopak.

Ilustračný obrázok k článku Jedlíkova ulica už nebude smrdieť: Mesto našlo riešenie nevyhovujúceho stavu
Zdroj: odkazprestarostu.sk

Chceme len kultúrne bývať! Písali v minuloročnej petícii obyvatelia Jedlíkovej a Kolárskej ulice. Mestskú časť aj mesto upozornili na mnoho problémov, ktoré ich sužovali.

Fekálie a injekčné striekačky

K najväčším patril neporiadok na detskom ihrisku vrátane rozbitých fliaš a injekčných striekačiek, rušenie nočného pokoja, fekálie a moč po nočných záťahoch. Teraz sa to už ale zmení! Splnomocnenkyňa magistrátu pre bezpečnosť a drogovú problematiku Iveta Chovancová vraví, že tento problém samospráve nedal spávať. Išlo o komplikované majetkové vzťahy a problém sa dlhodobo ignoroval. "Boli víkendy, keď som tŕpla, čo príde,“ napísala na svojej facebookovej stránke Iveta Chovancová.

Vysvetlila, že riešenie hľadali naozaj dlho: „Strávila som hodiny tým, že sme sa bavili s majiteľmi podnikov, s vlastníkom pozemku a objektov, s mestskou časťou, s mestskou políciou, s kolegami z magistrátu. Lebo nájsť a hlavne zrealizovať udržateľné riešenie v mieste, kde sa stretávajú úplne odlišné záujmy úplne odlišných skupín obyvateľov a obyvateliek, navyše v situácii komplikovaných majetkovo-právnych vzťahov – na to vám pri príchode „na mesto“ do ruky návod nikto nedá.“

Nočné uzavretie Jedlíkovej

Magistrát podnikol niekoľko krokov, ktoré majú zabezpečiť nápravu. Majiteľ jedného z dvoch podnikov, ktoré tam sú, si dal urobiť merania hluku a prijal opatrenia na to, aby hluk v noci obmedzil.

Majiteľ druhého sa zas zúčastnil školenia o manažmente konfliktných situácií. Pokoj má zabezpečiť aj uzatvorenie prechodu medzi Obchodnou ulicou a Jedlíkovou každú noc medzi 20:00 a 08:00 hod. „Tí, ktorí v noci hľadajú zábavu, sú tak presmerovaní na hlavné ťahy, kde polícia vie lepšie dohliadať na ich bezpečnosť. A rezidenti Jedlíkovej zas majú v noci o niečo lepší pokoj a poriadok,“ vysvetlil Magistrát Bratislavy.

Radosť obyvateľov

Mestskí policajti budú lokalitu aj naďalej strážiť, ale môžu sa zamerať na problematickejšie miesta. „Na verejnú diskusiu prišla pani, s ktorou sme si v letné nedeľné večery písali emaily. Po rokoch vraj zažila prvý víkend, kedy sa doma na Jedlíkovej konečne vyspala,“ uzavrela Iveta Chovancová.

Zdroj: Facebook
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM