Tomáš Stupavský Samospráva

Jarovce odmietajú diskreditáciu poslanca za údajný úplatok za prijatie do škôlky

Mestská časť Bratislava – Jarovce sa dôrazne ohradzuje voči medializovaným informáciám, podľa ktorých mal miestny poslanec žiadať úplatok za prijatie dieťaťa do materskej školy.

Ilustračný obrázok k článku Jarovce odmietajú diskreditáciu poslanca za údajný úplatok za prijatie do škôlky
Zdroj: TASR

„Prijímanie detí je vo výlučnej kompetencii riaditeľky školy,“ píše sa v stanovisku, ktoré podpísal starosta obce Pavel Škodler. Obec tak reaguje na nedávne vyjadrenie rodičov dieťaťa, umiestneného v materskej škole v Jarovciach, ktorí v médiách obvinili poslanca za mestskú časť Jarovce z úplatkárstva.

Podľa starostu „ide o nešťastný a nepodarený pokus o diskreditáciu poslanca ako aj mestskej časti. Tvrdenie opierajú o to, „že dieťa rodičov, ktorí obvinili poslanca, bolo do škôlky riaditeľkou školy prijaté za zvláštnych okolností a mimo štandardného termínu prijímania detí. A to napriek tvrdeniu riaditeľky, že dieťa nie je riadne prijaté. Je zrejmé, že k úzkej komunikácii dochádzalo práve medzi spomenutými rodičmi a riaditeľkou školy. Ak teda došlo k nesprávnemu postupu pri prijímaní detí do predškolského zariadenia, pochybila riaditeľka v spolupráci s rodičmi dieťaťa,“ píšu vo svojom stanovisku zástupcovia obce.

Ide v Jarovciach o diskrimináciu?

Dieťa podľa ich názoru bolo prijaté po riadnom termíne, na čo upozornili rodičia detí, ktoré čakajú na prijatie v poradovníku. Bývalá riaditeľka školy, spojenej s materskou školu v Jarovciach, ktorú začiatkom prázdnin starosta odvolal z funkcie, sa voči týmto tvrdeniam dôrazne ohradila.

„Veľmi ma mrzia vyjadrenia starostu Škodlera,“ povedala dnes exriaditeľka Vierka Zavřelová. „Chápem, že v Jarovciach niektorí chcú, aby do materskej školy boli prijaté len miestne deti. Čie sú však deti z Rusoviec, Čunova, Petržalky? To už nie sú naše deti? Alebo sa majú takto odmietavo, diskriminačne správať k jarovským deťom v iných mestských častiach Bratislavy?," reaguje bývalá riaditeľka.

Podľa zákona je podľa nej riaditeľ školy povinný prijať dieťa, ak sa uvoľní miesto v materskej škole bez ohľadu na to, odkiaľ pochádza, doplnila. „Dieťa, o ktoré sa vedie spor, bolo prijaté do materskej školy v Jarovciach len dočasne, len na pár týždňov pred koncom školského roka. Na celý budúci školský rok prijaté nebolo,“ vysvetlila exriaditeľka Zavřelová.

Rodičia dieťaťa ako aj poslanec Mestskej časti Bratislava Jarovce už podali v tejto veci trestné oznámenie.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM