Rôzne Správy

Istropolis nenávratne mizne: Zostane iba MRAMOROVÝ obklad, TU si ho budete môcť pozrieť

Práce na búraní Domu odborov sa začali v januári. Vo verejnosti to vyvolalo aj negatívne reakcie, napríklad Spolok architektov Slovenska označil búranie Istropolisu za nekultúrny čin.

Ilustračný obrázok k článku Istropolis nenávratne mizne: Zostane iba MRAMOROVÝ obklad, TU si ho budete môcť pozrieť
24
Galéria
Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: Dnes24.sk

O časti mramorového obkladu z Domu odborov (Istropolis) na Trnavskom mýte v Bratislave, ktorý momentálne búrajú, prejavili záujem divadlo, vysoká a stredná škola, ale aj samospráva. Informoval o tom developer Immocap s tým, že ho inštitúciám poskytol bezodplatne.

V divadle aj v škole

Mramorový obklad využijú v bratislavskom divadle Nová scéna na opravu interiérových obkladov. Poslúži aj pracovníkom Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave na študijno-výskumné účely. Menšie úlomky použijú v rámci praktickej výučby aj študenti zo Školy umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave.

Riešime aj ďalšie možnosti, ako dať mramoru druhú šancu aj na iných miestach. Naším hlavným cieľom je však použiť ho čo najviac v našom projekte,“ uviedol generálny riaditeľ Immocap Martin Šramko.

Kusy, ktoré bude možno po vyčistení a opracovaní opätovne využiť, uskladňuje developer v areáli miznúceho Domu odborov. Ostatné časti recykluje a vyrába z nich terrazzový povrch.

Práce na búraní Domu odborov sa začali v januári. Vo verejnosti to vyvolalo aj negatívne reakcie, napríklad Spolok architektov Slovenska označil búranie Istropolisu za nekultúrny čin. Investor na mieste plánuje vybudovať projekt Nový Istropolis. Deklaruje nový, živý priestor a pri búraní zodpovedný prístup k obkladu i k umeleckým dielam a artefaktom.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Búranie Istropolisu v Bratislave
24
Galéria
Zdroj: TASR/Dano Veselský
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM