Rôzne

Idete do Auparku? Popri nákupe sa tam oddnes môžete zaočkovať proti covidu

Ľudia sa od soboty budú môcť zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 v nákupnom centre na Einsteinovej ulici v Bratislave.

Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Očkovanie bude fungovať každý deň bez registrácie od 11.00 h do 18.00 h. Očkovacie centrum otvoril Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Podľa BSK pôjde o prvé takéto očkovacie centrum v kraji. Nachádzať sa bude v obchodnom centre na prvom poschodí nad centrálnou zónou.

Lekár kraja a riaditeľ odboru zdravotníctva BSK Tomáš Szalay priblížil, že záujemcovia si budú môcť vybrať z vakcín od spoločností Pfizer/BioNTech a Johnson & Johnson. Očkovať sa tam bude prvou a druhou dávkou.

„Zatiaľ nebudeme očkovať, pokiaľ sa nič nezmení, treťou dávkou,“ poznamenal Szalay. Dodal, že ak bude po očkovaní v centre dopyt, budú tam po celý mesiac sedem dní v týždni.

Cieľom očkovacieho centra je zvýšiť percento zaočkovanosti nielen u obyvateľov kraja, ale aj iných krajov, ktorí prichádzajú do Bratislavy za nákupmi či relaxom.

Predseda BSK Juraj Droba si myslí, že v nákupnom centre sa pohybuje veľa ľudí a niekoho to môže presvedčiť, aby sa zaočkovať nechal.

„Som hrdý na to, že Bratislava a BSK sú tak vysoko zaočkované a urobím všetko pre to, aby sa tieto čísla ešte zvýšili,“ podotkol Droba.

Koronavírus na Slovensku

Očkovanie bez registrácie v Bratislave, Aupark 16.10.2021
7
Galéria
Zdroj: TASR/Pavol Zachar
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM