Šport

Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali sériu štyroch zápasov na domácom ľade neúspešne, keď v utorkovom súboji KHL prehrali v Slovnaft aréne s Lokomotivom Jaroslavľ 1:3.

Ilustračný obrázok k článku Hokejistom Slovana sa krízu nepodarilo zlomiť. Doma tentokrát podľahli Lokomotivu Jarosľavľ1:3

Po polovici základnej časti tak majú na konte 38 bodov, keď z 30 stretnutí vyhrali v riadnom hracom čase rovných desať. V tabuľke Západnej konferencie im patrí 11. miesto, na ôsmu postupovú priečku strácajú aktuálne sedem bodov.

O faux-pas sa v úvode zápasu postarali domáci organizátori. Tí zahrali hosťom hymnu, ktorej slová nesedeli s tou súčasnou ruskou. Slovan sa im zato po stretnutí prostredníctvom marketingového riaditeľa Milana Vajdu oficiálne ospravedlnil. Úvodnému buly predchádzala minúta ticha venovaná legendárnemu trénerovi Viktorovi Tichonovovi, ktorý zomrel v noci na pondelok vo veku 84 rokov po dlhej chorobe.

Slovan začal proti minulosezónnemu finalistovi Západnej konferencie aktívne a už v 7. minúte sa ujal vedenia zásluhou Václava Nedorosta, pre ktorého to bol siedmy gól v ročníku. Domácich potom niekoľkokrát podržal vo výbornej forme chytajúci brankár Johan Backlund, v druhej tretine už ale ani on nestačil na dorážku Sergeja Koňkova a presné zakončenie Emila Galimova po krátkom úniku.

V tretej časti napriek veľkej snahe sa už slovanistom vyrovnať nepodarilo, naopak Jegor Averin v 59. minúte pri domácej power play spečatil gólom do prázdnej bránky skóre na 3:1 pre hostí.

Zverencov Petra Matikainena čakajú v rámci domácej šnúry ďalšie dôležité duely s priamymi konkurentmi v boji o postup do play off. Vo štvrtok 27. novembra o 19:00 privítajú v Slovnaft aréne Viťaz Podoľsk, o dva dni neskôr nastúpia o 17:30 proti Atlantu Mytišči. Štvorzápasovú sériu pred vlastnými fanúšikmi zakončia v pondelok 1. decembra súbojom s Metallurgom Novokuzneck (19.00).

Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 7. Nedorost (Murley, Nagy) – 26. Koňkov (Thörnberg), 33. Galimov (Apalkov, Višnevskij), 59. Averin.

Slovan Bratislava: Backlund – Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen, Mihálik – Rachůnek, Surový, Bartovič – Ružička, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Vondrka – Šťastný, Murley, Ölvecký

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford – Jakovlev, Kronwall, Holös, Vasiljev, Pašnin, Gorochov, Ľjubuškin, Višnevskij – Plotnikov, Apalkov, Averin – Thörnberg, Novotný, Koňkov – Galimov, Platt, Kapustin – Korškov, Gračjov, Musatov