Tomáš Stupavský Šport

Hokejisti Slovana Bratislava podľahli na Štedrý deň v rámci domácej série v KHL predposlednému tímu Východnej konferencie Neftechimiku Nižnekamsk 4:6, keď absolútne nezvládli záver stretnutia. Zverenci trénera Petriho Matikainena tak prehrali druhý zápas za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Slovana si pokazili Vianoce nešťastnou domácou prehrou proti Nižnekamsku

V tabuľke Západnej konferencie im patrí naďalej 10. priečka, od ôsmeho miesta zaručujúceho účasť v play off ich delia štyri body.

„Belasí“, tentoraz v červených vianočných dresoch, nastúpili už aj s novými defenzívnymi posilami Kanaďanom Camom Barkerom a mladým Lukášom Kozákom. Hostia sa dostali do vedenia v 11. minúte zásluhou Igora Polygalova, za domácich odpovedal na začiatku druhej tretiny slovinský legionár Rok Tičar.

Nižnekamsk si v ďalšom priebehu vytvoril dvojgólový náskok, no Slovan nezložil zbrane a v treťom dejstve otočil v priebehu necelých piatich minút skóre z 1:3 na 4:3. Vedúci gól strelil v 50. minúte Tomáš Surový. Domáci však nezvládli záver, v ktorom inkasovali tri góly a zostali bez bodu.

Petri Matikainen, tréner Slovana: „Bolí ma z toho srdce, prehrať takto zápas pred plným domom… Ťažko sa mi hľadajú slová po takejto prehre. V prvej i druhej tretine sme začali slabšie, gólovo sme sa začali presadzovať, až keď sme stiahli hru na tri pätorky. Mali sme tento zápas vyhať a vybudovať si sebavedomie do ďalších stretnutí. V závere nás delilo od výhry pár minút, prišlo však pár chýb, po ktorých sme inkasovali… Nebudem za to nikoho viniť a menovať hráčov, hokej je tímový šport, musíme sa z toho poučiť.“

Vladimir Krikunov, tréner Neftechimiku: „Ďakujem mojím hráčom, že sa im podarilo otočiť zápas a nakoniec zvíťaziť. Bol to pre nás náročný duel, mali sme viacerých zranených a chorých hráčov. Zápas bol pre divákov zaujímavý, pre trénerov to bolo trochu ťažšie.“

Slovan zakončí sedemzápasovú decembrovú domácu šnúru v piatok 26. decembra o 19.00 súbojom proti SKA Petrohrad.

Slovan Bratislava – Neftechimik Nižnekamsk 4:6 (0:1, 1:1, 3:4)

Góly: 24. Tičar (Vondrka, Jeglič), 45. Netík (Tičar, Jeglič), 46. Nagy (Nedorost, Barker), 50. Surový – 11. Polygalov (Milovzorov, Ivanov), 36. Anderson (Ivanov, Milovzorov), 42. Nikulin, 59. Sexton, 59. Sexton (Pujacs), 60. Milovzorov (Jevsejenkov). Rozhodovali: Bukin, Beľjajev – Metalnikov, Sirotkin, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Janus – Luža, Sersen, Starosta, Barker, Štajnoch, Kozák – Netík, Tičar, Jeglič – Nagy, Nedorost, Bartovič – Hudáček, Murley, Vondrka – Šťastný, Surový, Ölvecký

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin – Jevsejenkov, Pujacs, Riasenskij, Berezin, Kosmačjov, Kalašnikov – Grigorenko, Anderson, Sexton – Milovzorov, Polygalov, Ivanov – Zdunov, Nikulin, Rybin