Správy Komunálne voľby

HLASUJTE: O kreslo starostu Devína sa uchádza 5 kandidátov. Komu dáte svoj hlas?

Súčasná dlhoročná šéfka miestnej samosprávy Ľubica Kolková svoj post neobhajuje, mestská časť tak bude mať po voľbách nového starostu.

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: O kreslo starostu Devína sa uchádza 5 kandidátov. Komu dáte svoj hlas?
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Predvolebný boj pomaly vrcholí, mnohé mestské časti Bratislavy čaká po voľbách zmena na postoch starostu. Isté je, že sa tak stane v Devíne, pretože súčasná dlhoročná šéfka miestnej samosprávy Ľubica Kolková svoj post neobhajuje. Mestská časť tak bude mať po voľbách nového starostu.

Päť uchádzačov

O kreslo starostu Devína zabojuje v jesenných komunálnych voľbách päť uchádzačov. Sú nimi právnička a manažérka Jana Jakubkovič, riaditeľ školy Rastislav Kunst, obchodný zástupca Štefan Lőrinc, komunálny právnik Anton Martvoň a remeselník a filmár Igor Prieložný. Vyplýva to zo zoznamu kandidátov, ktorých zaregistrovala miestna volebná komisia. Zverejnený je na webe mestskej časti.

Jana Jakubkovič a Štefan Lőrinc sa o priazeň voličov uchádzajú ako nezávislí kandidáti.

Rastislav Kunst je kandidátom koalície strán a hnutí, ktorú tvoria Sme rodina, Za ľudí, Dobrá voľba a Umiernení a Aliancia.

Anton Martvoň kandiduje za stranu Hlas-SD, Igora Prieložného posiela do boja koalícia, ktorú vytvorili mestská strana Team Bratislava, Progresívne Slovensko a SaS.

Do sedemčlenného miestneho zastupiteľstva zaregistrovala komisia 11 kandidátov na poslancov, z toho sedem je nezávislých. Jedna z kandidátov na poslancov je žena.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

O post starostu Devína sa uchádza päť kandidátov. Komu dáte svoj hlas?

Hlasovať môžete do pondelka 24. októbra, potom anketu vyhodnotíme.

Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM