Nedeľa bola pre športových fanúšikov Slovana ako na hojdačke. Futbalisti utŕžili poriadny výprask, ale hokejisti si z chuti zastrieľali.

Ilustračný obrázok k článku HANBA, ale aj PARÁDA v podaní Slovanistov: Kým hokejisti nadeľovali, futbalisti fasovali
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa , TASR/Pavel Neubauer

Zlý sen

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali v 13. kole Fortuna ligy v Trenčíne nečakane hladko 0:4. V drese domácich sa blysol dvomi gólmi Kelvin Pires, po jednom pridali pridali Eynel Soares a Rahim Ibrahim.

Tréner „belasých“ Vladimír Weiss st. nechal oddychovať viaceré opory, Jaba Kankava, Juraj Kucka či Aleksandar Čavrič nastúpili až od druhého polčasu.

Úradujúci majster zaznamenal druhú prehru v sezóne, no napriek tomu má na čele tabuľky jednobodový náskok a zápas k dobru pred druhou Trnavou.

Desať gólov

Hokejisti HC Slovan Bratislava deklasovali v nedeľňajšom šlágri Tipos extraligy HKM Zvolen 10:2. V dueli dvoch tímov, ktoré mali pred zápasom po 16 bodov, vykročili domáci za presvedčivým víťazstvom už v 1. tretine, ktorú vyhrali 4:0.

Zvolenčania sa v 2. časti vzchopili a počas päťminútového trestu Jakuba Minárika dvakrát využili presilovku, no to bolo z ich strany všetko. „Belasí“ vygradovali gólostroj v závere tretej tretiny, v ktorej zavŕšili prvý dvojciferný výsledok v sezóne.

Najproduktívnejšími hráčmi zápasu boli Marcel Haščák s bilanciou 2 góly a 3 asistencie a rovnako päťbodový Daniil Fominych (1+4). Tomáš Zigo strelil hetrik, ku ktorému pridal asistenciu. Slovanisti sú po 8. kole na čele tabuľky o skóre pred Novými Zámkami.