Kultúra

Francúzsky hudobný zázrak ZAZ sa vracia do Bratislavy

Koncert, aký u nás ešte nebol! Aj tak sa dá nazvať pripravované bratislavské vystúpenie francúzskej speváčky ZAZ, ktorá si získala srdcia Slovákov a Čechov na minuloročnom fenomenálnom koncerte počas festivalu Colours of Ostrava. Do Bratislavy príde začiatkom decembra.

Ilustračný obrázok k článku Francúzsky hudobný zázrak ZAZ sa vracia do Bratislavy
Zdroj: Dnes24.sk

ZAZ, vlastným menom Isabelle Geffroy, o ktorej sa hovorí ako o francúzskom hudobnom zázraku, sa minulý rok zamilovala do Českého publika a veľmi sa teší aj na to slovenské.

4. 12. 2015 zavíta do Incheba Expo Arény v Bratislave. Pre ZAZ nebude bratislavský koncert premiérový. Minulý rok sa predstavila v Národnom tenisovom centre, kde niekoľko týždňov pred koncertom museli organizátori pre veľký záujem pridávať ďalšie miesta pre fanúšikov.

Príbeh ZAZ je vskutku zaujímavý. Vyštudovala hudobnú školu CIAM Bordeaux, kde sa prvýkrát predstavila aj pred publikom. Neskôr sa odsťahovala do Paríža, kde si privyrábala vystupovaním päť hodín denne, sedem dní v týždni. Jej vystúpenia boli vždy silné a nespútané.

Keď jej dochádzali peniaze, okúzľovala spevom pouličných chodcov na Montmartre s gitaristom a basákom. Zlom v jej kariére nastal v roku 2009, kedy sa stala prekvapujúcou víťazkou finále tretieho ročníka súťaže Tremplin Génération France Bleu/Reservoir v Paríži.

Zapôsobila na speváka menom Raphaël, ktorý jej napísal tri pesničky. Tie nahrala na svoj prvý album a medzinárodný úspech na seba nenechal dlho čakať. ZAZ je považovaná za renesančnú umelkyňu, ktorá je doma v rôznych hudobých štýloch.

Pohybuje sa od jazzu až ku blues, od francúzskych pesničiek po africké andalúzske, brazílske a latinskoamerické žánre, vo všetkých s radosťou a poetickým nadšením.

Počas svojej kariéry vystupovala na takých miestach ako štadión Hendaye v juhozápadnom Francúzsku, v srdci Sibíra či v kolumbijskom solnom dole, absolvovala tiež koncertné turné po Egypte. Vstupenky na koncert ZAZ sú v predaji od 31. 7. 2015 od 16.00 v sieti Ticketportal.

Prečítajte si tiež: Morcheeba opäť na Slovensku! Hity britskej kapely zaznejú v septembri v Starej tržnici

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM