KAW Rôzne Správy

FOTO: Vianočné električky už jazdia po Bratislave. Akou trasou vás odvezú ZADARMO?

Na špeciálnej linke v centre mesta premávajú dve krásne vyzdobené vianočné električky. Previezť sa nimi budeme môcť do 6. januára.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Vianočné električky už jazdia po Bratislave. Akou trasou vás odvezú ZADARMO?
8
Galéria

Vianočné električky už od nedele (11. 12.) jazdia po Bratislave. Tento rok sú dokonca dve. Prvá je známa „tédvojka“, vyzdobená klasicky vianočne. Nájdete na nej svetielka, ozdoby a malé milé drobnosti.

Klasická aj moderná

Druhá má modernejšie a umeleckejšie poňatie vianočnej výzdoby. Je potiahnutá zrkadlovou fóliou s unikátnymi vločkami, z ktorých každá má vlastný príbeh, ktorý vytvorili autori zastrešení projektom Biela Noc.

Odkazujú na medziľudské vzťahy, unikátnosť okamihov a rôznorodosť, a o každej jednej vločke a jej autorovi či autorke sa môžete dozvedieť viac vo vitrínach v interiéri. V zadnej časti interiéru električky taktiež nájdete aj parádnu, nadrozmernú svetelnú inštaláciu snehovej vločky. Nesmú chýbať svetelné reťaze,“ opísal električku na sociálnej sieti primátor Matúš Vallo.

Preprava vianočnými električkami je bezplatná.

Vianočné električky premávajú trasou: Jesenského – Centrum – Chatam Sófer – Most SNP – Jesenského. Cestovný poriadok nájdete TU.

Vianočná električka 2022 v Bratislave
8
Galéria

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM