KAW Rôzne Správy

FOTO: V Malých Karpatoch objavili ďalšiu jaskyňu. Má nádherné romantické meno

Ak keď je Bratislavský kraj najmenší spomedzi všetkých krajov na Slovensku, oplýva mnohými zaujímavosťami. Teraz k nim pribudla ďalšia.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: V Malých Karpatoch objavili ďalšiu jaskyňu. Má nádherné romantické meno
4
Galéria

V Malých Karpatoch máme o jednu zaevidovanú jaskyňu viac. Keďže ju zamerali počas uplynulých daždivých dní, dostala nádherný poetický názov Jaskyňa daždivého dňa.

Malá, ale zaujímavá

Jaskyňa nie je veľmi priestranná, má však potenciál. „Má síce iba niečo cez 4 metre, ale s možnosťou ďalšieho pokračovania. Je veľmi úzka, ale ďalej sa rozširuje. Prezradíme, že jaskyňa sa nachádza v blízkosti Sklenej huty a je súčasťou Kuchynsko-orešanského krasu, kde sa už nachádza viac ako štyridsať jaskýň,“ podelila sa s informáciou na sociálnej sieti Správa Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty.

Ako ďalej uvádzajú ochranári, na jaskyňu upozornil neznámy milovník Malých Karpát. Majte preto oči otvorené, možno sa niečo také pošťastí aj vám.

„Rodný list“ jaskyne zašlú do Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva. Tento ďalší klenot prírody sa tak pridá k viac ako 7-tisíckam jaskýň evidovaných v SR.

Oddnes je o jednu zaregistrovanú jaskyňu v Malých Karpatoch viac. Dostala poetický názov Jaskyňa daždivého dňa, pretože...

Posted by CHKO Malé Karpaty on Tuesday, October 13, 2020
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM