Nina Táborská Rôzne

Fanúšikovia "belasých": Na najbližší zápas sa opäť môžete odviesť verejnou dopravou zadarmo

Dobré správy pre návštevníkov domácich zápasov HC Slovan. Zástupcovia DPB, HC Slovan Bratislava a Magistrátu hlavného mesta sa dohodli na akceptovaní vstupenky na hokej ako platného cestovného lístka MHD. Samospráva a Dopravný podnik vyhoveli HC Slovan aj napriek zlej finančnej situácii DPB.

Ilustračný obrázok k článku Fanúšikovia "belasých": Na najbližší zápas sa opäť môžete odviesť verejnou dopravou zadarmo
Zdroj: TASR

Len pred nedávnom oznámil Dopravný podnik Bratislava, že návštevníci hokejových zápasov sa tento rok za vstupenky na domáce zápasy HC Slovan zadarmo mestskou hromadnou dopravou neodvezú.

Jednak preto, že sa Dopravný podnik Bratislava nedohodol so zástupcami HC Slovan a ďalším dôvodom bol fakt, že podnik počíta výpadky v tržbách na bezplatnom cestovaní pre rôzne skupiny obyvateľstva v státisícoch.

„Zavedenie bezplatného cestovania spôsobilo Dopravnému podniku Bratislava výpadok v tržbách približne na úrovni 600-tisíc eur. S rovnakou stratou ráta dopravca aj v roku 2015,“ informovala na začiatku septembra Bratislava24.sk hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Dnes je ale situácia iná

Už od 1. októbra sa fanúšikovia „belasých“, ktorí takúto službu využívali v minulosti môžu tešiť.

Zástupcovia Dopravného podniku Bratislava, HC Slovan Bratislava a Magistrát hlavného mesta sa napokon dohodli na akceptovaní vstupenky na hokej ako platného cestovného lístka na MHD.

Ako aktuálne pre Bratislava24.sk potvrdila hovorkyňa Volfová, „ide o ústupok zo strany podniku ako aj samosprávy, že aj napriek nepriaznivej finančnej situácii sme sa dokázali dohodnúť a vyhovieť požiadavke HC Slovan Bratislava.“

„Teší ma, že klub našiel spoločne s mestom a dopravným podnikom model, vďaka ktorému môžu fanúšikovia Slovana opäť na zápasy ich tímu cestovať mestskou hromadnou dopravou zadarmo,” povedal primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik.

„Týmto nadväzujeme na minulý ročník KHL, kedy sa systém osvedčil. Dopravný podnik Bratislava má prioritný záujem odľahčiť individuálnu dopravu a zároveň vyhovieť fanúšikom hokeja,“ vyjadril sa predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Ľubomír Belfi.

V minuloročnej sezóne využíval toto opatrenie každý tretí majiteľ vstupenky na zápas a takmer polovica všetkých držiteľov sezónnych vstupeniek. Ukázal to výskum agentúry AKO, vykonaný v spolupráci s HC Slovan Bratislava.

„SLOVNAFT Arena je typickou mestskou arénou v širšom centre Bratislavy, ktorá je výborne dostupná prostriedkami MHD,” povedal generálny manažér HC Slovan Bratislava Maroš Krajči. „Verím, že toto opatrenie opäť využije veľa našich priaznivcov,“ do­dal.

Podľa starých pravidiel

Možnosť cestovať na vstupenku, permanentku aj jednorazový zápasový lístok, sa začína dve hodiny pred začiatkom domácich zápasov HC Slovan.

Revízorom neutečiete, pokiaľ pri sebe nebudete mať platnú vstupenku na domáci hokejový zápas. Dodatočne sa v doplatkovej pokladni preukázať nedá.

Nezabudnite tiež, že platnosť takéhoto cestovného lístka vyprší posledným denným spojom.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM