Krimi

Falzifikáty za viac ako 40-tisíc eur! Na Starej Vajnorskej skontrolovali colníci 68 predajní a skladov

Na Starej Vajnorskej ulici v hlavnom meste skontrolovali bratislavskí, malackí a trnavskí colníci 68 predajní a skladov. Zaistili pri tom falzifikáty za viac ako 40-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu v Bratislave Katarína Tehlárová.

Ilustračný obrázok k článku Falzifikáty za viac ako 40-tisíc eur! Na Starej Vajnorskej skontrolovali colníci 68 predajní a skladov
Zdroj: TASR

„V štyroch subjektoch bol nájdený a po preverení v aplikáciách Finančnej správy SR následne zaistený rozličný tovar, z dôvodu podozrenia z porušovania práv duševného vlastníctva v celkovej hodnote 40.184 eur,“ priblížila Tehlárová. Ako spresnila, išlo o napodobeniny predovšetkým značiek Burberry, Michael Kors a Gilette.

Colníci svoje podozrenie oznámili aj zástupcom majiteľov ochranných známok. Tí sa vyjadria, či ide skutočne o falšovaný tovar a následne rozhodnú aj o ďalšom postupe. „Majú možnosť vyjadriť sa, či súhlasia so zničením tovaru, alebo podajú návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky,“ podotkla Tehlárová.

Kontrolnej akcie v areáli Starej Vajnorskej v Bratislave sa zúčastnilo 67 colníkov a 12 policajtov.

Foto: Ilustračné.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie