Martin Zvolensky Hokej

Exslovanisti porazili belasých

Na banskobystrickom ľade Slovan nestačil na domácich ,,Baranov" a v 44.kole extraligy utŕžil prvú prehru v novom roku.

Domáci túžili potvrdiť svoj výkon z predchádzajúceho kola proti Popradu a diváci boli svedkami opäť dramatického súboja. Vyššiu motiváciu mali aj obe čerstvé opory ‚baranov‘, bývalí slovanisti Lažo a Weissmann a boli to práve oni, ktorí v druhej tretine načali súpera. Najskôr si však museli odtrpieť prvú tretinu. Slovan bol v nej lepší a vypracoval si viac šancí, už v 4. min Lipiansky mohol prekonať Šimonoviča, v 19. min po hrúbke Cebáka spálil príležitosť Vaic a tesne pred prestávkou zlyhal aj Bulík v samostatnom nájazde. Jediný gól strelil v 17. min Róbert Huna po spolupráci s Hudečkom a presnou trefou pod žŕdku. Domáci dlho pôsobili ako neprebudení, aj keď v 8. min nastrelil uzdravený Tománek žŕdku a v 12-tej boli blízko ku gólu Češík a Kútny. Druhá tretina zapôsobila na hostí ako zlý sen. Už po 15 sekundách zabudli na Laža a tomu z pravej strany nebolo viac treba, aby vyrovnal. O 46 sekúnd neskôr po ďalšej hrúbke obrany sa v bránkovisku podkĺzol Rybár a Sýkora pohotovo prestrčil puk do siete. A smola sa lepila na slovanistov aj naďalej a keby v 24. min Hudec netrafil len žŕdku, už by s nimi bolo zle nedobre. Navyše Kapušovu tvár nešťastne trafil puk z hokejky Tománka, v 34. min práve Tománek spálil obrovskú šancu, onedlho trafil žŕdku a tesne pred klaksónom zasa na druhej strane Róbert Huna nastrelil len Šimonoviča. Z ľadu potom museli pomôcť Frühaufovi, po bodyčku od Hudeca nevládne stojacemu na nohách, aj takýto moment si musel Slovan odtrpieť. Dôležitý okamih sa zrodil v 46. min po góle Češíka, ktorý šikovne tečoval strelu Kubku. Dvojgólová strata prinútila hostí na väčšie riziko, na kontaktný gól im nepomohla ani presilovka, Bystričania ich umnou hrou vo výbornej atmosfére už k ničomu nepustili a uštedrili Slovanu prvú prehru v novom roku. Na konci ju v 57. min vymaľoval ešte výraznejšie Lažo zblízka a kruto potrestal súpera za hluché chvíľky v zápase. Minútu pred koncom spestrila priebeh bitka Bambúcha s Jackmanom, pri ktorej domáci obranca vyzliekol kanadského legionára z dresu. O pár sekúnd neskôr klasický box, no bez rukavíc ukázali aj Kútny s Bohunickým.

HC'05 B. Bystrica – Slovan Bratislava 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 21. a 57. Lažo, 22. Sýkora, 46. Češík – 17. Róbert Huna. Rozhodcovia Grečko – Gajan, Orolín, vylúčení 12:10, navyše 10 min Bambúch 10 min za zhodené rukavice, Kútny 10+DKZ za hrubosť a zhodené rukavice – Bohunický 10+DKZ za hrubosť a zhodené rukavice, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 3481 divákov.

HC'05 B. Bystrica: Šimonovič – Kolba, Paľov, Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Kubka, Vizváry – Lažo, Šechný, Weissmann – Tománek, Hudec, Sýkora – Rumpel, Hlinka, Hvila – Heizer, Češík, Kútny

Slovan Bratislava: Rybár – Jackman, Bohunický, Frühauf, Hájek, Kováčik, Štajnoch, Cartelli, Demel – Bakoš, Kapuš, Hujsa – Bulík, Lipiansky, Vaic – Rób. Huna, Hudáček, Rich. Huna – Skokan, Preisinger, Buc zdroj:TASR