Rôzne Správy

Eset chce pomôcť štátu. V hre je aj bývalý areál nemocnice na Patrónke

Spoločnosť Eset hľadá možnosti, ako pomôcť štátu v boji proti novému koronavírusu.

Ilustračný obrázok k článku Eset chce pomôcť štátu. V hre je aj bývalý areál nemocnice na Patrónke
8
Galéria

Spoločnosť Eset hľadá možnosti, ako pomôcť štátu v boji proti novému koronavírusu. V hre je aj areál bývalej vojenskej nemocnice na Patrónke, ktorý firma vlastní a plánuje tu v budúcnosti postaviť rozsiahly kampus. Potvrdil to prevádzkový riaditeľ spoločnosti Pavel Luka s tým, že budovy bývalej nemocnice nie sú už v dobrom stave. Areál však ponúka aj iné možnosti využitia.

Bývalá vojenská nemocnica

„Situáciu pozorne sledujeme a aktívne hľadáme možnosti, ako by sme vedeli pomôcť. Preverujeme, ako rýchlo a v akej forme by sa dal pozemok v areáli bývalej vojenskej nemocnice využiť v tejto krízovej situácii,“ povedal Luka. Odpovedal tak na otázku, či je ich firma ochotná poskytnúť dočasne areál bývalej nemocnice aj s budovami pre potreby pri zvládaní krízy s nový koronavírusom.

Luka spresnil, že existujúce objekty v areáli už nie sú v dobrom technickom stave, pôvodné vybavenie chýba a je otázne, či by sa dali využiť. „Areál však ponúka aj iné možnosti využitia a v prípade záujmu zo strany štátu budeme maximálne nápomocní,“ deklaruje prevádzkový riaditeľ.

S kampusom rátajú

Investičný zámer Eset-u vytvoriť na tomto mieste rozsiahly kampus, ktorý má byť centrom inovácií, kreativity a výskumu v Bratislave podľa jeho slov naďalej trvá. „Naše zámery vo veci stavby Kampusu aktuálna situácia zatiaľ nijako nezmenila,“ podotkol.

Softvérová firma získala pozemok v areáli bývalej vojenskej nemocnice neďaleko rekreačnej lokality Železná studienka v roku 2017. Výstavbu plánuje spustiť v rokoch 2024–2025 a otvorenie kampusu v roku 2026. Celkové investície do projektu odhaduje investor zatiaľ na úrovni okolo 100 miliónov eur.

Kampus, neďaleko rekreačnej lokality Železná studienka, má vytvoriť kvalitné a podnetné prostredie pre top IT a technologické firmy. Prepojiť ich má s technicky zameranými vysokými školami. Projekt počíta aj s verejnými priestormi a poskytnúť má sčasti aj rezidenčnú funkciu.

Eset plánuje na Patrónke vytvoriť rozsiahly kampus
8
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie