Rôzne

Dopravný podnik vyzýva vodičov, aby spríjemnili cestujúcim prostredie vo vozidlách

Vodiči MHD sa majú počas horúcich dní možnosť občerstviť sa počas pracovných a bezpečnostných prestávok.

Ilustračný obrázok k článku Dopravný podnik vyzýva vodičov, aby spríjemnili cestujúcim prostredie vo vozidlách
7
Galéria

Dispečing Dopravného podniku Bratislava (DPB) vyzýva vodičov MHD počas horúčav, aby dodržiavali pitný režim a tiež, aby spríjemnili pre cestujúcich prostredie vo vozidlách. Uviedla to uviedla hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Dostatočný pitný režim

Vodiči MHD sa majú možnosť občerstviť počas pracovných a bezpečnostných prestávok. „V zmysle vyhlášky ministerstva zdravotníctva a v zmysle kolektívnej zmluvy DPB zabezpečuje počas horúčav nielen vodičom, ale aj ďalším zamestnancom, ktorí pracujú v teréne, napríklad revízorom, robotníkom, dispečerom a ďalším poukážky na pitný režim,“ podotkla hovorkyňa dopravného podniku.

Pozor na horúčavy!

Vysoké teploty zasiahnu veľkú časť územia Slovenska aj vo štvrtok. Na svojej webovej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal viaceré výstrahy. Meteorológovia očakávajú najväčšie horúčavy v okresoch Pezinok, Senec, Galanta, Šaľa, Komárno, Dunajská Streda, Nové Zámky, Trebišov Michalovce a Sobrance. Maximálna teplota vzduchu tam môže ojedinele dosiahnuť 35 stupňov Celzia.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ uvádza SHMÚ, ktorý vydal pre tieto okresy výstrahu 2. stupňa s platnosťou od 15:00 do 18:00 hod. Výstraha 1. stupňa v rovnakom čase platí pre Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Košický kraj a časti Prešovského a Banskobystrického kraja. Teploty v týchto lokalitách môžu ojedinele vystúpiť na 33 až 34 stupňov Celzia.

Sú podľa vás vozidlá MHD v horúčavách dostatočne klimatizované?

Cestovanie v MHD v lete
7
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM