Aktualizované Nina Táborská Rôzne

Dopravné obmedzenia spôsobujú od rána komplikácie na cestách. Pri prezidentskom paláci kolabuje doprava

Doprava v Starom Meste kolabuje. Cesta od SAV pri Hlavnej Stanici smerom do Petržalky je až po most upchatá. Tvoria sa dlhé kolóny, v tomto úseku sa zdržíte aj 20 minút.

Ilustračný obrázok k článku Dopravné obmedzenia spôsobujú od rána komplikácie na cestách. Pri prezidentskom paláci kolabuje doprava
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk

Avizované dopravné obmedzenia a tiež nehoda, ktorej účastníkom bol aj autobus mestskej hromadnej dopravy linky č. 84 sa podpísali na dlhých kolónach, ktoré sa tvoria takmer od Hlavnej stanice až po most do Petržalky. Najviac sa vodiči načakajú pri Prezidentskom paláci.

Cestujúci MHD by sa mali vyhnúť spojom, ktoré stoja na Hodžovom námestí a na Zochovej (smer Petržalka). Cesta autobusom č. 93 z Hlavnej stanice po Zochovu trvá približne 25 minút. Autobusy sú vzhľadom na meškania plné a nie všetci čakajúci cestujúci sa dostanú do vozidla.

Je pravdepodobné, že kolóny sa vzhľadom na dlhodobejšie obmedzenia na ceste budú tvoriť aj naďalej a to nie len na tomto úseku.

Cestujúcich čaká ďalšie obmedzenie, od 13. novembra bude uzavretá Černyševského ulica z dôvodu výstavby mostného objektu električkovej trate. Vodiči autobusov budú premávať po obchádzkových trasách.

Dopravný podnik informuje, že dôvodu nepriepustnosti križovatiek a plánovaných opráv komunikácii sa meškanie prostriedkov MHD v dopoludňajších hodinách pohybuje cca od 20 do 40 minút.

Kolabujúca doprava
5
Galéria
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM