Rôzne

Dobré správy zo Železnej studničky: Napriek rekonštrukcii obľúbeného rekreačného areálu tu obnovili bufet

Železná studnička patrí medzi obľúbené výletné ciele, na ktorých sa striedajú bežci s cyklistami i rodiny s deťmi. Po tom, čo niekdajší bufet Rotunda padol za obeť rekonštrukcii areálu, sa tu návštevníci začiatkom roka nemali kde občerstviť. To už ale nie je pravdou...

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy zo Železnej studničky: Napriek rekonštrukcii obľúbeného rekreačného areálu tu obnovili bufet
Zdroj: Dnes24.sk

To, že areál po novom spravuje rodina poslanca Národnej rady SR Alojza Hlinu, ktorý stojí aj za známymi bratislavskými podnikmi Slovak Pub a Bratislava Flagship Restaurant, je hneď jasné. V interiéri lodného kontajneru nájdete podobizne jeho ostatných „podnikov“. Čo sa ale musí dočasnému bufetu uznať, je istá štýlovosť. Dnes už neexistujúca Rotunda mala svoje čaro, no predsa len na nej bolo vidieť istú „ošúchanosť“.

Presklený priestor so zaujímavými interiérovými prvkami, ochotná obsluha a nie premrštené ceny (polliter kofoly za 1,1 €, polliter piva 1,5 € a presso za 1,2 €) milo prekvapia. Počas horúcich dní dobre padne aj domáca zmrzlina.

Otvoria aj verejné WC

„V areáli bude nájomca realizovať asanačné čistiace a stavebné práce vo viacerých fázach, počas ktorých bude vstup do areálu obmedzený. Budeme sa snažiť obmedziť zabratie areálu na čo najmenšiu možnú mieru. Za nepríjemnosti spojené s rekonštrukciou a revitalizáciou areálu sa ospravedlňujeme,“ informuje oznam pri vstupe do areálu, pod ktorým je podpísaná firma ORAVA-STAV, spol. s r. o. Jej jedinou majiteľkou a konateľkou je Valéria Hlinová.

Nový nájomca areál prebral v marci tohto roku. Ako dočasné riešenie otvoril bufet v lodnom kontajneri. Sľúbuje však, že čoskoro pribudne i „sanitárny kontajner, v ktorom bude počas otváracích hodín sprístupnené verejné WC zariadenie“. Medzičasom totiž z areálu zmizli aj verejné toalety, za tými, vzhľadom na ich nekvalitu a zanedbanosť, ale asi nikomu nie je ľúto.

Viac ako dva roky prác

Rekonštrukčné práce musí nájomca ukončiť do 30 mesiacov od podpisu zmluvy s hlavným mestom. Magistrát podpísal na jeseň minulého roka so spoločnosťou ORAVA-STAV zmluvu o nájme pozemkov na 25 rokov. Tá bude za vyše 5000 štvorcových metrov parciel platiť mestu symbolický nájom vo výške jedného eura ročne. Orava-Stav však musí celý areál obnoviť na vlastné náklady.

Prečítajte si tiež: Zrekonštruovaný bunker na Kamzíku je jeden z najkrajších. Kedy ho môžete navštíviť?

Dočasný bufet na Železnej studničke
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM