KAW Správy Samospráva

Do parkov a lesov radšej nechoďte. Kombinácia dažďa a vetra je VEĽMI nebezpečná!

Intenzívne zrážky a vietor napáchali na Slovensku veľké škody. V Bratislave museli zasahovať hasiči až v 17 prípadoch.

Ilustračný obrázok k článku Do parkov a lesov radšej nechoďte. Kombinácia dažďa a vetra je VEĽMI nebezpečná!
2
Galéria
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Intenzívne zrážky, ktoré včera bičovali Bratislavu, zapríčinili, že konáre stromov oťaželi a pôda nasiakla vodou. Keďže sa k tomu pridal aj silný nárazový vietor, hrozí zvýšené riziko vyvrátenia celých stromov aj s koreňmi.

Nebezpečný vietor

„Odporúčame vyhnúť sa pohybu v parkoch či v mestských lesoch!“ upozorňuje magistrát na sociálnej sieti. Nepriaznivá situácia trvá od utorka (13.9.) minimálne do stredy (14.10.) večera. Najrozumnejšie by bolo počkať s prechádzkou v lese až do víkendu.

Vietor včera v Bratislave napáchal viacero škôd. Na Námestí hraničiarov v Petržalke spadli drôty elektrického vedenia, inde si to odniesli ploty či autá, na ktoré spadli popadané konáre.

Výjazdy hasičov

Hasiči uskutočnili v súvislosti s intenzívnym dažďom, ktorý zasiahol územie Slovenska za uplynulých 24 hodín celkom 175 výjazdov. Situácia bola vážna najmä na východe a severe Slovenska. V Košickom kraji boli hasiči privolaní k 41 udalostiam, v Žilinskom kraji zasahovali v súvislosti s nepriaznivým počasím 33-krát, v Prešovskom kraji boli vyslaní k 26 udalostiam. Braislava24 o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru MV SR.

V Banskobystrickom kraji bola pomoc hasičov potrebná 23-krát, v Trenčianskom kraji zasahovali 18-krát, v Bratislavskom kraji boli privolaní k 17 udalostiam, v Trnavskom kraji zasahovali 10-krát a v Nitrianskom kraji v súvislosti s intenzívnym dažďom uskutočnili 7 výjazdov.

„Pomoc hasičov bola potrebná najmä pri odčerpávaní vody zo zatopených ulíc, podchodov a pivníc rodinných domov. Ďalej vykonávali monitoring a kontrolu vodných tokov a odstraňovali popadané stromy zo striech a cestných komunikácii. V niekoľkých prípadoch stavali protipovodňové bariéry a zasahovali pri vybrežených riekach a potokoch. Hasiči na mnohých miestach naďalej zasahujú,“ upresnila Križanová dôvod výjazdov na celom Slovensku.

Ilustračné foto

❌🌳 Odporúčame sa vyhnúť pohybu v parkoch či v mestských lesoch ⚠️ Od dnes do minimálne konca zajtrajšieho dňa bude na...

Posted by Bratislava - hlavné mesto SR on Tuesday, October 13, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie