Tomáš Stupavský Rôzne

Dnes bude polícia v pozore. Monitorovať budú zhromaždenie aj následný pochod

V súvislosti s ohláseným Pochodom za samostatné Slovensko i verejným zhromaždením, ktoré sa uskutoční dnes popoludní bude v uliciach potrebný počet policajtov pre zabezpečenie verejného poriadku. Uviedla to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Bratislave Tatiana Kurucová.

Ilustračný obrázok k článku Dnes bude polícia v pozore. Monitorovať budú zhromaždenie aj následný pochod
Zdroj: TASR

„Policajti budú okrem úlohy chrániť majetok a zdravie ľudí dohliadať aj na plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky,“ uviedla Kurucová a dodala, že príslušníci policajných zložiek budú monitorovať zhromaždenie, pochod i celkovú situáciu v meste. Polícia podľa Kurucovej je pripravená zakročiť, ak sa zhromaždenie odkloní od svojho účelu a jeho účastníci narušia verejný poriadok. „Polícia v takomto prípade použije potrebné sily a prostriedky,“ dodala Kurucová.

V sobotu o 14.00 h by sa na Hodžovom námestí mal začať Pochod za samostatné Slovensko, ktorým organizátori chcú osláviť výročie vzniku samostatného Slovenského štátu a vyjadriť odpor voči „diktatúre Bruselu“. Na Námestí SNP sa v rovnakom čase majú zísť tí, ktorí na základe iniciatívy Bratislavy bez náckov chcú vytvoriť blokádu pochodu.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM