Aktualizované Rôzne Správy

Dlhé KOLÓNY a zdržanie v Bratislave: Spadlo trolejové vedenie, trolejbusy sú ODSTAVENÉ

Cez Kramáre nepremávajú linky mestskej hromadnej dopravy (MHD) 42, 45 a 64. Namiesto nich premávajú náhradné autobusy a dočasne aj linka 21.

Ilustračný obrázok k článku Dlhé KOLÓNY a zdržanie v Bratislave: Spadlo trolejové vedenie, trolejbusy sú ODSTAVENÉ
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

AKTUALIZÁCIA o 10.00 hod.: Premávka trolejbusových liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD) cez Kramáre v Bratislave je opäť obnovená.

Linky už súčasnosti jazdia po svojich pôvodných trasách. Pre TASR to potvrdil hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec.

Môžem potvrdiť, že premávka bola obnovená od 9.40 hod.,“ priblížil Chlebovec. Príčina pádu trolejového vedenia smerom z Patrónky na Kramáre je podľa mestského dopravcu v štádiu vyšetrovania.

Náhradná doprava

V Bratislave smerom z Patrónky na Kramáre spadlo trolejové vedenie. Trolejbusy sú odstavené v oboch smeroch, v okolí sa tvoria kolóny. Informuje o tom Zelená vlna RTVS.

Cez Kramáre nepremávajú linky mestskej hromadnej dopravy (MHD) 42, 45 a 64. Namiesto nich premávajú náhradné autobusy a dočasne aj linka 21.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) informuje, že aktuálne meškanie liniek MHD v okolí zastávky Patrónka, respektíve Suchý mlyn, je do 30 minút.

Linky 42 a 64 sú odklonené od zastávky Magurská smer Nemocnica Kramáre na náhradnú konečnú Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH). „Po trase hlavná stanica – Sokolská – Bárdošova – Nemocnica Kramáre – Patrónka – Červený most a späť premáva náhradná doprava,“ približuje mestský dopravca.

Trolejbusová linka 47 má skrátenú trasu od zimného štadióna po Valašskú a späť.

Nehody

Plynulosť dopravy v Bratislave komplikujú v stredu ráno aj viaceré nehody i výstrahy. Upozorňuje na to Zelená vlna RTVS.

Nehodu evidujú aj na Panónskej ceste pri nákupnom centre v smere na Most SNP, kde sa na konci pripájacieho pruhu zrazili dve autá. Nehodu dokumentujú tiež na Smolenickej ulici, zdržanie je v oboch smeroch nárazové.

Pokazený autobus

Na opatrnosť vyzýva Zelená vlna aj na D2 pri odpočívadle Lamač v smere zo Stupavy. Pokazený autobus blokuje jeden jazdný pruh, vznikajú kolízne situácie. Na výjazde z Einsteinovej ulice na Most Lanfranconi nahlásili odstavené auto.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM