Rôzne

Developer chce celkovú uzáveru Mlynských nív. Čakajú nás veľké dopravné obmedzenia

Obnova časti ulice je rozdelená na viacero fáz a investor ju realizuje na vlastné náklady. Nový bulvár má byť k dispozícii na jeseň 2019.

Ilustračný obrázok k článku Developer chce celkovú uzáveru Mlynských nív. Čakajú nás veľké dopravné obmedzenia
11
Galéria
Zdroj: Bratislava - Magistrát

Celková uzávera rekonštruovaného úseku ulice Mlynské nivy v Bratislave sa podľa developera HB Reavis javí ako najlepšie možné riešenie, čo podľa neho potvrdzujú aj odborníci.

Celková uzávera

Investor uviedol, že s prácami na ulici by sa tak mohlo postupovať efektívnejšie, ulica by bola zrekonštruovaná za kratší čas a verejnosť by sa vyhla neustálym zmenám v organizácii dopravy. V minulosti však tvrdil, že k celkovej uzávere ulice nedôjde.

Na Mlynských nivách začala v máji spoločnosť HB Reavis s celkovou rekonštrukciou ulice v blízkosti novej autobusovej stanice, ktorú taktiež stavia. Obnova časti ulice je rozdelená na viacero fáz a HB Reavis ju realizuje na vlastné náklady. Nový bulvár má byť k dispozícii pre obyvateľov i návštevníkov Bratislavy na jeseň 2019. Hoci pri spustení prác investor deklaroval, že k celkovej uzávere ulice nedôjde, po pár mesiacoch to už vidí inak.

„Ulica Mlynské nivy bola takmer štyri desiatky rokov nepovšimnutá a dnes je v takmer havarijnom stave. Na ulici robíme už vyše sedem mesiacov, pod cestou sú mnohé prekvapenia. Tie vyplývajú z technických plánov infraštruktúry, ktoré, ako sme zistili, nezodpovedajú realite. Aj tieto veci môžu spôsobiť potenciálne predĺženie prác o niekoľko mesiacov,“ vysvetlil Jakub Gossányi z HB Reavis.

Veľké dopravné obmedzenia

Developer oceňuje konštruktívny prístup nového vedenia mesta a otvorenie diskusie na túto tému. „Aby sme mohli splniť záväzok mestu doručiť plne zrekonštruovanú ulicu, celková uzávera v danom úseku sa javí ako najlepšie možné riešenie aj podľa odborníkov. Máme pripravené obchádzkové trasy a značenia, ako pre peších, tak aj pre automobilovú dopravu a MHD,“ deklaruje Gossányi.

Projekt bol podľa jeho slov preštudovaný a analyzovaný so všetkými dotknutými odbornými subjektmi, ktoré sú súčasťou komisie a sledujú priebeh rekonštrukcie ulice. Výsledkom obnovy má byť podľa developera dôkladné revitalizovanie celej oblasti s kompletne obnovenou dopravnou a technickou infraštruktúrou nad aj pod jej povrchom.

Nový primátor Bratislavy Matúš Vallo upozornil, že hlavné mesto čakajú v novom roku veľké dopravné obmedzenia. Problémom pre dopravu má byť spustenie prvej etapy prestavby mimoúrovňovej križovatky Prievoz pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Taktiež aj požiadavka, aby bol na niekoľko mesiacov uzavretý bulvár Mlynské nivy. „Teraz robíme všetko preto, aby sme našli riešenie, ako to v zdraví prežiť,“ povedal. Ako tvrdí, mesto nepodpíše nič, čo by prekvapilo Bratislavčanov. „Všetci budú musieť počkať, chcem si byť istý, že máme riešenia a že budú Bratislavčania vedieť v dostatočnom predstihu, čo sa chystá,“ skonštatoval Vallo.

Stavenisko projektu Stanice Nivy
11
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM