Rôzne Správy

Ďalšie BYTY a kancelárie: Kmotríkov Grafobal chce stavať v Ružinove areál za 25 miliónov eur

V bratislavskom Ružinove plánujú postaviť polyfunkčný areál, ktorý sa má skladať z objektov so štyrmi až deviatimi nadzemných podlažiami.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie BYTY a kancelárie: Kmotríkov Grafobal chce stavať v Ružinove areál za 25 miliónov eur
4
Galéria
Zdroj: EIA/Grafobal Group

Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor, spoločnosť Grafobal Group development, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Predpokladané investičné náklady na realizáciu stavby sú odhadované na približne 25 miliónov eur.

„Polyfunkčný objekt Patio na Hraničnej ulici je situovaný na pozemku, ktorý je súčasťou stabilizovaného územia s potenciálom nadmestského významu,“ uviedol navrhovateľ v zámere.

Objekt má byť napojený na výpadovku Gagarinova cez ulice Mierová a Hraničná. Susedí so zdravotníckym zariadením, priemyselným areálom aj s administratívnymi budovami.

„Bezprostredné okolie je charakteristické zástavbou administratívnych budov, zdravotníckych zariadení a veľkých dominantných obytných celkov zo 70. rokov,“ ozrejmil navrhovateľ. Zároveň sa v súčasnosti na parcelách nachádza areál administratívnych, skladových priestorov, garáží a technický dvor.

Výstavba počíta s vybudovaním troch podzemných podlaží, ale aj 124 nebytových či 66 bytových jednotiek. Celkovo má vzniknúť aj 260 parkovacích mi­est.

V priestoroch pre občiansku vybavenosť sa predpokladá prevádzka fitnescentra a centra voľného času pre deti. Predpokladaný začiatok výstavby je v roku 2025, jej ukončenie o dva roky neskôr.

Polyfunkčný objekt Patio v Ružinove, vizualizácia
4
Galéria
Zdroj: EIA/Grafobal Group
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM