han Samospráva

Ďalšia časť v Bratislave prejde pod rezidentské parkovanie: Jedná sa o TIETO ulice!

Mestská časť očakáva zlepšenie bezpečnosti, utlmenie dopravy i ľahšie parkovanie pre rezidentov.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia časť v Bratislave prejde pod rezidentské parkovanie: Jedná sa o TIETO ulice!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Rezidentské parkovanie na Štrkovci v bratislavskom Ružinove by mali spustiť v októbri. Na sociálnej sieti o tom informuje starosta Ružinova Martin Chren. Má ísť o lokalitu Štrkovec, ktorá je ohraničená ulicami Bajkalská, Ružinovská, Tomášikova a Trnavská cesta.

„Na úrade sme pripravili dopravný projekt tak, že aj keď sa po vyznačení parkovacích miest ulice a chodníky výrazne vyčistia, odstránia sa konfliktné miesta, parkovanie v križovatkách či pred priechodmi, ktoré je nebezpečné, celkový počet parkovacích miest takmer neklesne,“ konštatuje Chren.

V rámci pripravovanej rezidentskej zóny realizuje mestská časť zároveň aj „drobné“ investície. Tie by mali ešte viac zvýšiť komfort i bezpečnosť. Umožnia tiež zachovať niekoľko parkovacích miest aj tam, kde by inak museli zaniknúť, lebo v súčasnej podobe nespĺňajú technické normy.

Podmienky parkovania

Na Tokajíckej ulici tak napríklad pribudol úzky pozdĺžny pás zo zatrávňovacích dlaždíc, ktorý umožní na ulici zachovať pozdĺžne parkovanie, keďže na ceste zostane dostatočná šírka na prejazd vozidiel. Zároveň zostane voľný chodník pre chodcov na druhej strane cesty.

„Na Solivarskej sme doplnili drobnú plochu, na ktorej sa síce parkovať nebude, ale presunú sa na ňu kontajnery, ktoré dnes zaberajú parkovacie miesto,“ približuje Chren. Na Haburskej, Svidníckej a na Medzilaboreckej mestská časť mierne rozširuje existujúce parkovacie plochy tak, aby vyhovovali normám a nemuseli byť zrušené.

Kde už PAAS je?

Bratislavský parkovací asistent (PAAS), ktorý magistrát označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom minulého roka v prvých troch zónach – Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Neskôr pribudli postupne viaceré zóny v Ružinove a v Starom Meste zóna Hlavná stanica – Blumentál.

Hlavné mesto má tento rok v pláne rozšírenie PAAS aj do iných mestských častí. Jednou z nich má byť ďalšia zóna v Starom Meste, a to zóna Centrum – Panenská. V pláne je tiež rozšíriť systém regulovaného parkovania v Novom Meste, Petržalke či Dúbravke.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Výber z aktuálnych tém:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM