Krimi

Colníci objavili na Starej Vajnorskej stovky falzifikátov textilných výrobkov za pol milióna eur

Colníci odhalili podozrivo vyzerajúce tričká svetoznámych módnych značiek. Zaistený tovar s najväčšou pravdepodobnosťou skončí v spaľovni.

Ilustračný obrázok k článku Colníci objavili na Starej Vajnorskej stovky falzifikátov textilných výrobkov za pol milióna eur
Zdroj: TASR

Bratislavskí colníci objavili v predajni aj v skladoch na Starej Vajnorskej stovky falzifikátov textilných výrobkov za takmer 500 000 eur.

Falzifikáty za pol milióna eur

Majitelia ochranných známok potvrdili, že ak by tieto tričká predali obchodníci ako originálne výrobky, zarobili by uvedenú sumu. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu v Bratislave Drahomíra Adamčíková.

Colníci najskôr odhalili podozrivo vyzerajúce tričká s logom a nápisom Tommy Hilfiger. „Kontrola potvrdila, že v priestoroch sa predávajú falzifikáty svetoznámych módnych značiek Tommy Hilfiger a Gucci v počte 535 kusov. Oprávnená osoba vyčíslila výšku škody, ktorá vznikla jej klientom ako majiteľom ochranných známok v súvislosti so zaisteným tovarom, vo výške obvyklej predajnej ceny zodpovedajúcej originálnemu tovaru v celkovej hodnote 497 581 eur,“ uviedla hovorkyňa.

Colníci zaistili 464 tričiek značiek Gucci za 494 173 eur a 71 kusov falzifikátov tričiek Tommy Hilfiger v sume 3 408 eur.

Zaistený tovar s najväčšou pravdepodobnosťou skončí v spaľovni. „Ak to bude možné, po posúdení jeho zdravotnej nezávadnosti a odstránení chráneného označenia, môže byť poskytnutý aj na humanitárne účely,“ dodala Adamčíková.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM