ESL Správy Samospráva

Čo spravil s Cyklomostom slobody nezodpovedný kamionista? Skontroloval ho statik

Po tom, ako sa po Cyklomoste slobody pokúsil prejsť kamión, bol z bezpečnostných dôvodov uzatvorený a podrobený diagnostickej skúške.

Ilustračný obrázok k článku Čo spravil s Cyklomostom slobody nezodpovedný kamionista? Skontroloval ho statik
Zdroj: BSK

Bratislavský samosprávny kraj dnes (v stredu 15.7.) tlmočil verejnosti dobré správy. Cyklisti, ako i peší sa opäť môžu vrátiť na Cyklomost slobody.

Absurdné

„Informácia o kamióne na cyklomoste ma šokovala. Je to absurdné a trestuhodné. Vodič ohrozil seba, životy iných aj statiku mosta. Takéto konanie je neakceptovateľné a verím, že bude vyvodená zodpovednosť,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Cyklomost, konštruovaný pre peších, cyklistov a záchranné zložky, bol z bezpečnostných dôvodov uzatvorený a podrobený diagnostickej skúške.

Preťaženie

Komplexnú správu už župa obdržala a píše sa v nej nasledovné: „Ťahač s návesom, ktorý sa na lávke nachádzal, svojou hmotnosťou 40 ton mierne prekonal hmotnosť zaťaženia, ktoré bolo aplikované počas zaťažovacej skúšky mosta – 4 nádrže naplnené vodou celkovej hmotnosti 37,88 tony. Statický výpočet preukázal, že konštrukcia je v poriadku.“

Statik potvrdil, že pri diagnostickom prieskume neboli zistené statické poruchy nosných prvkov a Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi je už prevádzkyschopný.

„Verím, že podobný prípad sa nebude opakovať, a že cyklomost bude ešte dlhé roky slúžiť nám všetkých, bude naďalej využívaný ako spojovací článok regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás cyklistami, ale bude robiť radosť aj peším turistom pri ich prechádzkach,“ uzavrel Juraj Droba.

Cyklomost slobody znova otvorený
5
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie