Ľuba Lesná Rôzne

Čierny humor? Slovenská asociácia pohrebných služieb pripravila súťaž v kopaní hrobov

Tesne po Pamiatke zosnulých, teda "dušičiek", keď si pripomíname svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami, Slovenská asociácia kremačných a pohrebných služieb usporiada medzinárodnú súťaž vo výkope hrobov. Zúčastnia sa jej súťažiaci z krajín V4.

Ilustračný obrázok k článku Čierny humor? Slovenská asociácia pohrebných služieb pripravila súťaž v kopaní hrobov
Zdroj: TASR

Informuje o tom internetový portál pohrebníctvo.sk. Na stránke sa dočítame, že ide o novinku, ktorá sa uskutoční v rámci výstavy z oblasti pohrebníctva Slovak Funeral 2014, ktorá bude 6.- 8. novembra.

Súťažiaci prídu z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska. „Štyri súťažné dvojčlenné tímy začnú s výkopom hneď po otvorení výstavy,“ píše sa v článku. Čitateľ sa môže dozvedieť aj to, čo presne sa bude hodnotiť: „nielen čas výkopu a následná konečná úprava hrobového miesta, ale aj dodržanie určených rozmerov, bezpečnosti pri práci a iné kritériá, ktoré majú vplyv pri utváraní si názoru pozostalých na profesionalitu pracovníkov v pohrebníctve.“

A nikto sa nemusí báť, že porota bude hodnotiť zaujato. „Päťčlenná porota zostavená z odborníkov všetkých štyroch štátov bude zárukou objektivity,“ ubezpečuje portál.

Na záver sa môžeme dočítať aj technický pokyn: „Súťaž, ktorá končí až konečnou úpravou hrobového miesta, bude trvať od svojho začiatku maximálne tri hodiny.“

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM