Adriana Banásová Správy Správy

Chystáte sa cez víkend cestovať vlakom? Zbystrite pozornosť. Z dôvodou rekonštrukcie tratí môžu nastať obmedzenia v doprave

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú v dňoch 22. - 23. augusta v úseku Bratislava Nové Mesto – Bratislava hlavná stanica vykonávať opravné práce. V dôsledku prác dôjde k výluke a obmedzeniam v železničnej doprave. Informovala o tom hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Ilustračný obrázok k článku Chystáte sa cez víkend cestovať vlakom? Zbystrite pozornosť. Z dôvodou rekonštrukcie tratí môžu nastať obmedzenia v doprave
Zdroj: TASR

„V rámci udržiavacích prác zabudujú podvalové kotvy v oblúkoch, opravia geometrickú polohu koľaje s úpravou štrkového lôžka a vykonajú strojné kosenie. V železničnej stanici Bratislava Nové Mesto sa vykoná na výhybke č. 1 oprava rozchodu koľaje. Vo výluke budú nasadené potrebné traťové stroje,“ povedala Pavliková.

V dôsledku opravných prác dôjde k výluke a obmedzeniam v železničnej doprave. V úseku bude zabezpečovať náhradnú autobusovú dopravu ZSSK, a.s., a RegioJet.

„ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku rekonštrukčných prác,“ uzavrela Pavliková.

ilustračná foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM