Rôzne

Chcete si odfotografovať lietadlo? Na letisku v Bratislave pribudli priezory pre "lovcov" zaujímavých záberov

Nainštalované priezory sú určené pre rekreačných aj profesionálnych fotografov. Získajú tak jedinečnú príležitosť odfotografovať si lietadlá zblízka.

Ilustračný obrázok k článku Chcete si odfotografovať lietadlo? Na letisku v Bratislave pribudli priezory pre "lovcov" zaujímavých záberov
7
Galéria
Zdroj: Letisko M. R. Štefánika

V oplotení, ktoré ohraničuje areál letiska, nájdete umiestnených spolu 25 priezorov, ktoré umožňujú odfotiť pristávajúce či odlietajúce lietadlo bez oplotenia v zábere. Priezory majú zároveň prispieť ku zníženiu počtu prípadov poškodzovania plota letiska.

Skvelé zábery

„Našou snahou je odfotiť lietadlo tak, aby v zábere pred lietadlom nebolo vidieť oplotenie. Keďže plot letiska je vysoký viac ako 2 metre, neraz sme používali aj rebríky. Priezory nám, ale aj širokej verejnosti, teraz fotenie zjednodušia. Takéto priezory na fotografovanie lietadiel sú pritom na mnohých medzinárodných letiskách vrátane pražského či viedenského, štandardom, preto sme radi, že mohli pribudnúť aj na bratislavskom letisku,“ zdôvodnil osadenie priezorov Juraj Ondruš, predseda Občianskeho združenia Airliners.sk, ktoré združuje fanúšikov fotografovania lietadiel.

Nainštalované priezory sú určené pre rekreačných aj profesionálnych fotografov bez ohľadu na vek. Okolie letiska totiž v období od jari do jesene vo veľkej miere využívajú rekreační cyklisti či rodiny s deťmi na prechádzky. Okoloidúci tak získajú jedinečnú príležitosť odfotografovať si lietadlá zblízka.

Odolajú vandalom

Priezory v oplotení letiska sú vyrobené z nerezovej ocele hrúbky 3 mm povrchovo upravenej práškovou farbou a potlačené UV technológiou. Odolajú tak vplyvom počasia aj prípadným vandalom. Výrobu zabezpečila tlačiareň reklamných a propagačných materiálov Celopolep.sk.

„V minulosti sme zaznamenávali poškodenia oplotenia letiska spôsobené neoprávnenými zásahmi do majetku letiska zo strany fanúšikov lietadiel. Veríme, že osadením priezorov nielenže eliminujeme poškodenia oplotenia, ale zároveň aj prispejeme ku zlepšeniu podmienok fotografovania lietadiel," vysvetlila Veronika Ševčíková, hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave.

„Spolupráca s Letiskom M. R. Štefánika priniesla ovocie vo forme, ktorá nám je veľmi blízka. Milovníci lietadiel aj okoloidúci budú môcť fotografovať bez prekážok. Verím, že inštalácia priezorov pomôže aj letisku v znížení počtu poškodení plota,“ uzavrel predseda Občianskeho združenia Airliners.sk Juraj Ondruš.

Priezory v okolí letiska nájdete TU.

Letisko
7
Galéria
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM